Koca: Tedbiri elden bırakmayın

Sağlık Bakanı, “Ev dışında mutlaka maske takın ve sosyal mesafeyi koruyun. Kimin virüs taşıdığını bilemezsiniz” açıklamasında bulundu

ANKARA  – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ev dışında mutlaka maske takın ve sosyal mesafeyi koruyun. Kimin virüs taşıdığını bilemezsiniz. Tedbiri elden bırakmayın.” uyarısı yaptı. Koca, Twitter hesabından, vatandaşlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik videolu paylaşımda bulundu.
Bakan Koca, paylaşımında, “Virüsten uzak durmanın yolu, maske ve sosyal mesafedir. Ev dışında mutlaka maske takın ve sosyal mesafeyi koruyun. Kimin virüs taşıdığını bilemezsiniz. Tedbiri elden bırakmayın.” ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Eminönü’ndeki trafik yoğunluğuna ilişkin uyarıda bulundu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Eminönü, salgın öncesi günlerin hareketliliğine dönmüş görüntüsü verdi. Otomobil güvenli olabilir. Ama kapıyı açıp, dışarı çıkana kadar.” ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden Eminönü’ndeki kalabalığa ilişkin paylaşımda bulundu. Paylaşımında trafik yoğunluğuna ilişkin fotoğrafa da yer veren Koca, “Eminönü, salgın öncesi günlerin hareketliliğine dönmüş görüntüsü verdi. Trafik sıkışıklığına kadar! Salgınla mücadelede her şey daha iyiye giderken, aceleci olmayalım. Otomobil güvenli olabilir. Ama kapıyı açıp, dışarı çıkana kadar.” uyarısında bulundu.