Köprünün altından çok sular geçer

Mehmet KISMET

Başkentin Süper Lig temsilcisi Ankaragücü, ikinci haftayı da Eryaman Stadyumunda İstikbal Mobilya karşısında aldığı 1-1’lik beraberlikle bir puanla kapattı.
İki haftada iki puan…
Elbette ki; yetmez ligde tutunma adına… Daha Cemil Usta Sezonunun tamamlanmasına koskoca 32 hafta var. Bu köprünün altında da çok sular geçer…
Geçmeyecek olan ve hatıralarda iz bırakan ise yeni sezonun başkentte oynanan ilk Ankaragücü maçında “Ankara Güçlüler” in tribünlerdeki alışık olunmayan azlığı.
Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 2. Haftasında Ankara Eryaman Stadyumunda oynanan Ankaragücü-İstikbal Mobilya Kayserispor maçını yaklaşık 5 bin 850 biletli seyirci izledi.
Bunların yine yaklaşık 850’si konuk takım taraftarı… Geri kalan 5 bin kişilik taraftar ise Ankaragücü’nün gönül dostları…
Bir de; “Lacivert Sarın ile Gideceğiz Mahşere”, “Bekar Evi Çocukları”, “Genç Güçlüler”, “Maraton”, “Yeni Doğan”, “Bastır Ankaragücü”, “Gecekondu”, “Deliriyoruz Sevdikçe Seni”, “1910 Ankaragücü” gibi pankartlar vardı…
Nerede o eski 19 Mayıs Stadyumunu dolduran 10 binler ?
22 bin kişilik Eryaman Stadyumu inlemedi 5 bin taraftar ile… Başkenti Ankara’yı ayağa kaldıran o müthiş efsane taraftar maalesef güç veremedi 12’ci adam olarak.
Bu sessizliğin nedenler arasında da kombinelerin pahalılığı var. Eryaman Stadyumu dolup dolup taşsa 90+4. dakika da o gol olur muydu ?
Elbette ki olmaz… Hatta Ankaragücü aynı oyunu ile karşılaşmadan farklı bir galibiyetle bile ayrılabilirdi.
Ayrıca karşılaşma esame listesinde Ankaragücü teknik direktörü yazmazken, kenarda idare sportif direktör Adnan Erkan’da idi.
Bu da gösteriyor ki; aksaklıklar nedeniyle yaşanan telaş ilerde Ankaragücü’nü bugünkü puan kayıplarının ötesinde daha da büyük sıkıntılarla yüz yüze kalabileceği gerçeği…