Koronavirüs için kulüpler test ücreti konusunda sıkıntılı

KULÜPLER İSYANDA

HABER MERKEZİ – Dünya’nın başına bela olan Koronavirüs salgını, bilhassa Süper Lig Kulüplerini isyan ettirme durumuna getirdi. Yöneticiler, her hafta, teknik adamlar, futbolcular ve personele yaptırılması zorunlu olan test ücretinin ödenmesi karşısında sıkıntıya girdiklerini belirtiyorlar.
Süper Lig Kulüplerinin yöneticileri, her hafta acilen yapılan 200’den fazla test ücretinin giderek artması üzerine Futbol Federasyonunca çare bulunması istendi.
SIKINTI ÇOK BÜYÜK
Test ücreti konusundaki sıkıntıyı dile getiren Süper Lig Kulüplerine ilaveten 2’nci ve 3’ncü Lig kulüplerinin de aynı şekilde dertli olduğu öğrenildi. Kulüp temsilcileri ortaya çıkan bu sıkıntı üzerine yaptıkları ortak açıklamada “Zaten kıt kanaat geçinen kulüplerimizin üzerine yüklenen bu test ücretine Futbol Federasyonu yöneticilerinin süratli bir şekilde çare bulması gerekiyor. Yapılan test sonuçlarının da biran önce belirlenmesi ve maçlara yetişmesi için sağlık kuruluşlarında öncelik elde edilmesinin karşılığında ödenen paraların boyutu sıkıntı yarattı. Kulüplere Federasyonun maddi katkı bulunması biran önce yürürlüğe girmesi gerekir. Maddi durumdaki bunalımlardan çıkış ararken, bu test ücreti konusundaki yükde ortaya çıkıncı sıkıntılarımız büyüdü” serzenişinde bulundu.
Kulüp yöneticileri, yapılan acele testlerin ücreti konusunda Futbol Federasyonundan gelecek desteğin biran önce belirlenmesini de istediler.