Koronavirüs tehdidine Futbol Federasyonu karşı duruyor

Nihat Özdemir

HABER MERKEZİ – İnsanlığın başına bela olan Koronavirüs tehdidine karşılık spor camiamızın yetkililerinin büyük kısmı ligleri sonlandırmasına karşılık, Futbol Federasyonunun kalan maçları oynatma inadını hala sürdürüyor.
Sağlık Bakanlığı liglerin oynanmaması ve sorumluluğun tamamen Futbol Federasyonunda olacağını açıklamasına karşılık, Futbol Federasyonu karşılaşmaların oynanmasından ısrarcı bulunuyor.
BÜYÜYOR
Voleybol, Basketbol ve Hentbol Federasyonlarının yanı sıra birçok spor müsabakalarının iptal edilmesini dikkate almayan Futbol Federasyonu, son kararında “Şimdilik” kelimesinin arkasına sığındı.
Son olara, Beşiktaş, Galatasaray, Gölcükspor, Erzurumspor, Ankaragücü, Kasımpaşa gibi takımlardaki yöneticiler ve futbolcular Koronavirüs konusunda perişan olurken, salgın hastalıktan dolayı sesini çıkartamayan kulüplerin ilavesiyle, futbol maçlarının başlama imkanı ortadan kalkmaya başladı.
Bu durum karşısında, Futbol Federasyonu yöneticileri, gecikmeden, ligleri iptal etmesi ve yönetici ile futbolcuların sağlık sorunları ortadan kalkması bekleniyor.