Koşuculara açık yarış

MEHMET KISMET- Salomon Türkiye ekibi, 12Ekim Cumartesi sabahı Eymir Gölü’nde “How To Trail Run”patika koşu etkinliğini düzenliyor. Yavaş, orta ve hızlı olmak üzere üç grupta yapılacak koşu antrenmanlarına katılım her seviyeye açık olmakla beraber etkinlik ücretsiz olacak.
Türkiye’de patika koşusu kültürünü geliştirmeyi hedefleyen dünyaca ünlü doğa sporları markası Salomon, Kapodokya Ultra Trail etkinliği öncesinde 12 Ekim 2019 Cumartesi günü How to Trail Run-Eymir Gölüetkinliğini düzenliyor. Her seviyede koşucuya açık olan patika koşusu etkinliğinde antrenman grupları yavaş, orta ve hızlı olmak üzere üç grupta oluşturuluyor.
How to Trail Run projesini 2017 yılından bu yana düzenleyen Salomon Türkiye, insanları şehrin stresinden uzaklaştırarak doğa ile buluşturmak ve doğa bilincini yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte tüm Salomon takım sporcuları da yer alarak katılımcılara tecrübelerini aktaracaklar.Etkinliğe katılmak isteyenler 07:45’te toplanacak, 08:00’de antrenmanlara başlayacaklar. Arazide yapılacak koşu antrenmanlarına katılmak isteyenlerin yanlarına araziye uygun kıyafetler, koşu çantası, cep telefonu ve su almaları tavsiye ediliyor. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiler Salomon ve Salomon Running sosyal medya hesaplarındayer alıyor.