Kupa beyi kupa dışında

ANKARA-Ankaragücü kupada da hüsranları oynuyor. Kupadaki ilk maçta 4-2 yenilen Ankaragücü, rövanşta rakibine 3-2’lik galibiyetine rağmen, kupaya veda etti.
Bugüne kadar kupa beyi olarak tanınan ve görünen Ankaragücü, 2 nci Lig takımı Bodrumspor karşısında başarılı olamadı. Maça hızlı başlayan Ankaragücü kısa sürede Bodrumspor kalesini ablukaya aldı. Bu baskı 24 ncü dakikada semeresini verdi. Kehinde ceza alanı içinde düşürülünce verilen penaltıda Cerci ağları havalandırdı. Diğer golleri bekleyen Ankaragücü, 29 ncu dakikada ani gelişen Bodrumspor akınında beraberlik golünü Cem ile kalesinde buldu. Bu golün şaşkınlığını üzerinden atamayan Başkent takımı yine ani akında Orhan Aktaş ile biranda 2-1 yenik duruma düştü. İlk yarıda 2-1 misafir takımın galibiyeti ile son buldu.
GOLLER… GOLLER…
İkinci yarıya da Bodrumspor hızlı başladı. 47 nci dakikada Cem’in şutu direkten dönerken, bu kez 53 ncü dakikada Cerci’nın plasesine direkler izin vermedi. Bu pozisyonlardan sonra maça asılan Ankaragücü 72 nci dakikada Kehinde’nin golüyle durumu 2-2 yaptı. 76 ncı dakikada İlhan’ın düşürülmesiyle verilen penaltıya yine Cerci attı ve durumu 3-2 yaptı. Ankaragücü’nün başka gol çabası sonucu değiştiremedi. Maçta bu skorla sonuçlandı.