Lösemili çocuklar 2019’a “merhaba” dedi

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı), Türkiye’nin dört bir yanında yeni yıl kutlamaları düzenlerken, Ankara’da gerçekleşen etkinlikte lösemili çocuklara moral aşılandı

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – LÖSEV’in ev sahipliğinde Ankara LÖSANTE Hastanesi’nde düzenlenen yeni yıl etkinliğine LÖSEV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer ve LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver ile lösemili çocuklar, aileleri ve LÖSEV gönüllüleri katıldı.
Yeni yıl partisinde, LÖSEV gönüllüleri, palyaço ve kahraman kostümleri giyerek çocukları eğlendirmek için çeşitli animasyon gösterileri düzenlendi. Lösemili ve onko çocuklar parti boyunca müzikler eşliğinde şarkılar söyleyip dans ederek tedavi süreci için moral depoladı. Bazısı hastanede bazısı evinde tedavisine devam eden çocuklar ise, yeni yıldan dileklerini “sağlıklı olmak” olarak dile getirdi.
LÖSEV ise, çocukların yeni yıla umut ve sevinçle girmeleri için ailelere gıda, giysi, oyuncak ve nakit yardımlarını da artırdıklarını açıkladı. Bu kapsamda 1020 lösemili ve onko çocuğun ailesine 1000’er lira maddi yardım yapıldı. Ayrıca Türkiye çapında hastanelerde yatan, tedavisi devam eden çocuklar hastanelerde ziyaret edilerek onlara yeni yıl hediyeleri ulaştırıldı. Ankara’nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir, Bursa ve Konya’da da yeni yıl partileri düzenlendi.
Lösemili çocukların “Şirin Babası”
Parti etkinliğinde, lösemili çocuklar tarafından “Şirin Baba” adıyla çağrılan Dr. Üstün Ezer, çocuklara seslendi ve “Sevgili Şirinler, Sizi çok seviyoruz. Mutlu, sağlıklı ve sağlık dolu bir yıl diliyoruz. Unutmayın ki Anne ve Babalarınız başta olmak üzere bütün Türkiye yaşamanız için çırpınıyor. 2019 size şanslı ve uğurlu gelsin” dedi. Ezer, “Çok ihtiyacı olan tam 1020 çocuğumuza, aylık yardımlarımıza ek olarak tam 1 milyon 20 bin liralık ‘Yılbaşı Nefesi’ banka hesaplarına yatırıldı. Yaşasın Lösemili Çocuklar Yaşasın LÖSEV” açıklamasında bulundu.
LÖSEV Genel Koordinatörü Ünver de, “Her yıl olduğu gibi bu yılı da çocuklarımız ve ailelerimizle mutluluk ve neşe dolu kutlamalarla bir arada karşılayacağız. Bunun için Türkiye’nin dört bir yanında çocuklarımız için partiler düzenliyoruz. Herkesin yeni yıl dileği farklıdır ama biz LÖSEV olarak tüm çocuklarımızın sağlıklarına kavuştuğu, mutlu bir yıl olmasını diliyoruz” diye konuştu.