LÖSEV ailesi iftarda buluştu

LÖSEV, Ramazan ayı kapsamında 700 kişiyle buluşarak ramazanın bereketli sofrasında aileler ve gönüllülerle bir araya geldi. LÖSEV gönüllülerin desteği ile hazırlanan etkinlikte büyükler iftar yaptı, iyileşmiş ve tedavisi devam eden minikler eğlendi

LÖSEV kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, yaptığı konuşmada, tüm çocuklara ve ailelere hastalık sürecinin en iyi şekilde atlatılması için dileklerini iletti

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – Uzun bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine moral vermek amacıyla düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirilen geleneksel LÖSEV iftar yemeklerinin Ankara ayağı, Sheraton Otel’de gerçekleşti. LÖSEV Yönetimi, Ramazan ayının bereketini bir arada kutlamak için bağıcılar, gönüllüler, lösemili çocuklar ve ailelerini bir araya getirdi. Uzun bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve aileleri iftar yemeğinde büyük LÖSEV Ailesi ile buluşarak gönüllülerle tanıştı, yönetimle buluştu. Aileler ve gönüllüler iftar yaparken, tedavisi devam eden ve ya iyileşmiş LÖSEV çocukları geleneksel Hacivat-Karagöz gösterisi ile eğlendi. Düzenlenen etkinliklerle moral buldular.
TRT Ankara Radyosu sanatçılarının Türk Sanat Müziği dinletisi ile devam eden programda LÖSEV Gönüllülerinden oluşan Koro da katılımcılardan büyük alkış aldı. Gönüllü Korosu’nun LÖSEV Marşına tüm salon ellerindeki bayraklarla eşlik etti, LÖSEV çocukları dans ederek eğlendi.
Ezer, “Genciz, azimliyiz, LÖSEV’liyiz”
LÖSEV kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, yaptığı konuşmada, tüm çocuklara ve ailelere hastalık sürecinin en iyi şekilde atlatılması için dileklerini iletti. Ezer, açıklamasında, “LÖSEV Gönüllüleri bizim göz bebeğimizdir. Onlar hiçbir menfaat gözetmeksizin, yaşamlarının büyük bir bölümünü Lösemili Çocuklarımıza ayırırlar ve içtenlikle çabalarlar. İyi ki varsınız ve herkese örnek olacaksınız. Genciz, azimliyiz, LÖSEV’liyiz” diye konuştu. Ezer devamla, “Tabi ki biz tek kuruş harcamayız, tabi ki bize yapılan bütün bağışlar lösemili çocuklarımızındır, ailelerinindir. Bunu da belirteyim, paylaşayım. Ama bu güzel topluluk bir arada olduğu için ben kendi sevincimi, mutluluğumu tekrar tekrar paylaşıyorum. Fakiri, fukarayı, yoksulu, muhtacı, hastayı, çocuğu beş yıldızlı otellerde iftar yaptırabilmek önemli. Benim annelerim, benim çocuklarım hakikaten bunların çok daha iyilerine laikler. Benim onlara bir sözüm var; sizleri saraylarda yaşatacağım, söz. Şimdi böyle güzel bir otelde, böyle güzel yemeklerle ağırlamaktan gerçekten gurur duyuyorum” dedi.
“Kenarda oturmak bize yakışmaz”
İftar yemeğinde, tedavisi devam eden LÖSEV çocuklarından Mert Kaan’ın annesi Sevda Orakçı konuşma yaptı. Tedavinin sonlarına yaklaşan Orakçı ailesinin yaşadıklarını anlatan Orakçı, tüm bağışçı ve gönüllülere teşekkür ederek, “Tedavimiz bitti ama yolumuz uzun. Kenarda oturmak bize yakışmaz onun için birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için deyip çocuklarımız için, LÖSEV’imiz için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.
LÖSEV iftar sofraları, başta İstanbul, Edirne, Bursa, Niğde, Nevşehir, Antalya, Hatay, Sivas ve Sakarya olmak üzer Türkiye’nin yedi ilinde kuruluyor.