LÖSEV, Kadınlar Günü’nde emek ve umudu buluşturdu

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, üreten kadın gönüllüleri ile birlikte kutladı

DİCLE KAVAK EKMEKCİ –  Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), kadınları iş hayatında destekleme fikriyle kurduğu üretim atölyelerinde üretilen emekleri, 8 Mart günü misafirleriyle buluşturdu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, örgü kıyafetlerden amigurumi oyuncaklara kadar birçok çeşit el emeği ürün, “Emek Atölyesi Sergisi” ile ilgililerle buluştu. Emektar LÖSEV gönüllülerinin üretmiş olduğu el emeği ürünler, misafirlerin beğenisine sunuldu. LÖSEV’in üreten kadın gönüllüleri, LSV Dükkan’da, lösemili çocuklar için bir araya gelerek el yapımı ürünlerini lösemili çocuklar için sergiledi.
Emek atölyesinde minik yürekler de mutlu edildi
8 Mart Kadınlar Günü kapsamında, LÖSEV ‘de tedavi gördükten sonra sağlıklarına kavuşan çocukların gerçekleştirdiği defilenin yanı sıra LÖSEV gönüllü korosu konser verdi. Etkinlik sonrasında sergilenen el emeği ürünler “Lösemili Çocuklara Hediye Şöleni” kapsamında gönüllüler tarafından, lösemili çocuklara iletilmek üzere paketlendi.
LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver yaptığı açıklamada, “Fedakar, Cefakar, Çalışkan, Becerikli, Engel tanımaz, İyilik ve Merhamet dolu kıymetli LÖSEV kadınları, çok değerli yol arkadaşlarım, dağ gibi mağrur ve güçlü değerli annelerimiz ve gönüllülerimiz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’müz Kutlu Umutlu Olsun” diye konuştu.
1998 yılından beri Türkiye genelinde ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra maddi-manevi desteklerini ileten LÖSEV, 34 Bin kayıtlı hasta ve ailelerine tedavi sürecinde ve sonrasında yardımcı olmaya devam ediyor. Tedavi ve eğitim desteklerinin yanı sıra, sosyal konulara da kayıtsız kalmayan LÖSEV, anne üretim atölyeleri ile kadın istihdamını destekleyerek lösemili çocukların annelerine el emeği ürünler üretme ve sergileme şansı sunuyor.
Lösemili çocuklardan annelerine kadınlar günü hediyesi
LÖSEV’de tedavileri devam eden ve eğitim süreçlerinin aksamaması için eğitim öğretimlerine LÖSEV Koleji’nde devam eden lösemili çocuklar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için annelerine hediyeler hazırladı. Hediyelerini paylaşan çocuklar ve anneleri arasında duygusal anlar yaşandı.