Mahalleden arkadaşlar

Birsen GÜRDİL

Film ve dizi âleminin ünlü oyuncusu Nurgül Yeşilçay, bir süredir yapımcı Necati Kocabay ile olan beraberliğini sürdürmektedir. Ünlü yönetmen “Mahalleden arkadaşlar” adlı filmini tamamlamak için yoğun bir tempo ile çalışmaktadır. Nurgül Yeşilçay, oğlunu babası Cem Özer’e gönderip, tatil için başta İspanya olmak üzere beş yabancı ülkeyi kapsayan bir tatile çıkacak.
Kuzey Yıldızı’nın çekimleri başladı
İki düşman ailenin bitmez, tükenmez kan davasının işlendiği Kuzey Yıldızı adlı dizinin çekimleri Ordu’da başladı. Süreç Film’in üstlendiği dizide başrol oyuncusu olan Aslıhan Güner, doğasına hayran kaldığı Ordu’da uzun süre kalmaya karar vererek yerleşecek bir müstakil ev aramaya başlamıştır. Mert Kılıç’la evli olan Güner, bugünlerde Ordu’ya gitmek için hazırlıklarını tamamlamaktadır.
Pınar Deniz yeni bir dizide rol aldı
Dizi sev erler Pınar Deniz ile ilk kez, “Vatanım sensin” adlı dizide tanışmışlar ve beğenmişlerdi. Genç oyuncu daha sonra “Bir deli rüzgâr” adlı dizide rol almıştı. Genç oyuncuya bu seferde Netflix’ten cazip bir teklif gelmiş. “Love 101” adlı dizide genç yetenek Burcu Öğretmen rolü ile sevenlerinin karşısına çıkacaktır.
Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal sinema oyuncusu oldu
Eğlence alemli Burhan Öçal’ı ünlü bir perküsyon sanatçısı olarak tanımaktadır. Uluslararası ününü de müzik sayesinde yapmıştır. İşte usta bu sanatçı şimdi de beyazperde de başarılı oyunu ile sevilmektedir. Yeni sezona giren, “Yuvaya dönüş” adlı filmde fedakâr bir babayı canlandıran müzisyen oyuncu, bugünlerde hazırlıkları tamamlanıp çekim aşamasına gelen “Propaganda 2” adlı filmde yine oldukça zor bir rolde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanmaktadır.
Uzun yıllar Hollywood ve İsviçre’de yaşayan Öçal, müzisyen olarak dünyanın dört bir tarafında sahne çalışması yaparak ünlenmiştir. İsviçre’de 14 yıl, ABD-Los Angeles’te 10 yıl çalışan Öçal, çocukluk hayali olan sinema oyunculuğunu ilerlemiş yaşında gerçekleştirmiştir. Bundan böyle hem müzik, hem sinema oyunculuğunu birlikte yürütecek olan Öçal, Cannes Film Festivali’nde de müzik yeteneği ile büyük beğeni kazanmıştı.
“Dert bende” iddialı bir film
Ali Poyrazoğlu, Ahu Sungur, Jessica May, Onur Dilber, Ümit Kantarcılar, Nebil Sayın ve Sermet Yeşil’in rolleri paylaşacaklar, “Dert bende” adlı komedi filminin ilk toplantısı yapıldı. Yapıtın sahibi ve başrol oyuncusu olan Ümit Kantarcılar, çekimlere bugünlerde başlanacağını söylemiştir.
Tarihi bir dizi “Diriliş Osman”
Diriliş Ertuğrul adlı dizisi ile büyük bir başarıya imza atmış olan Engin Altan Düzyatan bilindiği gibi Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş öyküsünü ekranlara taşımıştı. Bu kez de Ertuğrul Gazi’nin oğlu olan Osman Bey, 1281-1326 yılları arasında geçen yıllar içindeki mücadelesini tarihi dizileri sevenlerin ilgisine sunmak üzere, Burak Özçivit kamera karşısına çıkmaktadır. Ünlü oyuncu daha öncede dünyada 52 ülke TV kanları ile gönülleri fethetmişti.
Osman Bey rolü için haftalarca günde sekiz saat Bozdağ Film Platolarında uluslararası koreografi ekibinin yönetiminde dövüş, kılıç ve aksiyon dersleri alıp, ata binme, okçuluk gibi bilmesi gereken derslere tabi tutulmuştur. Yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın yapığı dizi, bu kış sezonunda ATV ekranlarında yayıma girecektir.