“Mamak daha güzel olacak”

Cumhur İttifakı’nın Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Mamak’ta gerçekleştireceği ekoloji köyünden teknoloji eğitim merkezine, kelebek vadisinden binicilik ve okçuluk tesisine kadar olan 90 adet projeyi basına tanıttı

NAZ AKMAN – Cumhur İttifakı’nın Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, Mamak’ın Ankara’nın gözbebeği, şehrin yeni cazibe merkezi haline gelmesi için ve 10 başlık altında 90 vizyon projesi gerçekleştireceğini söyledi. Köse, Point Otel’de düzenlenen toplantıda öncelikli projeler arasında; hayvan bakımevi ve Parkı, Doğu terminali, kültür ve yaşam merkezleri, uyanık kütüphane, akıllı şehir Mamak, organize hayvancılık bölgeleri ve engelsiz üretin atölyesinin yer aldığını belirtti.
Mamak’ın turizm şehri olacağını ifade eden Köse, Mamak’ın doğa ve çevreyle uyumlu, ortak akıl ve katılımcılığa önem veren, şeffaf ve hesap verebilir, tarihi miras ve mimariyi koruyan, çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve engellilerin yaşamlarını kolaylaştıran güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ilçe olmasını için çalışacaklarını belirtti.
Köse, “Mamak’ı çocuklarımız için yeşile boyayacağız”
Kentsel dönüşümden ulaşıma, turizmden alt yapı hizmetlerine kadar 90 projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Köse, “Kentsel yenilemede sadece konut değil, yeni bir hayat tarzı inşa edeceğiz. Mamak’ı çocuklarımız için yeşile boyayacağız. Ekoloji Köyü projemiz toprak kokusunu özleyenlerin adresi olacak. Kültür parklarımız sosyal ve kültürel hayatın merkezi olacak. Halkımızın rızası istikametinde projelerimizi geliştireceğiz. Şehir Meclisi oluşturacağız. Hüseyin Gazi türbesini restore ederek çevresini yeniden düzenleyeceğiz. Hemşerilerimizi tropik iklimle ve bu iklime özgü canlı türleriyle tanıştırmak için Tropikal Kelebek Vadisi yapacağız. Elmadağ’da inşa edeceğimiz kayak merkezimizle, gözlem evimizle, Mamak’ın birkaç noktasında oluşturacağımız kamp ve karavan alanlarımız ile şehrimizin özellikle turistik cazibesini arttıracağız. Özellikle gençleri ve çocuklarımızı teknolojinin yeni imkanlarıyla buluşturacağız. Akıllı Şehir Sistemleri Atölyesi kurarak, ücretsiz wi-fi hizmetleri, akıllı güvenlik, akıllı enerji, kent bilgi sistemleri ve mobil uygulamalarını hizmete sunacağız” dedi.