Medya Sanat Galerisi’nde Arıkkan ve Erginbaş sergisi

Medya Sanat Galerisi, Atiye Gülser Arıkkan ve Sibel Erginbaş’ın yağlı boya eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, 12 Şubat tarihine kadar görülebilecek

SULTAN YAVUZ – Medya Sanat Galerisi’nin duvarlarını, ressamlar Atiye Gülser Arıkkan ve Sibel Erginbaş’ın eserlerinden oluşan yağlı boya resimler süslüyor. Sergi 12 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.
Atiye Gülseren Arıkkan kimdir?
İstanbul doğumlu ressam, çalışmalarına 1993 yılında Ankara’da Lütfü Günay atölyesinde başladı. 1996 yılından bu güne kadar Hikmet Çetinkaya ve Erdoğan Seçil atölyelerinde çalışmalarına devam ediyor. 2005-2013 yılları arasında Seyran Bağları ve Gazi Çocuk Yetiştirme Yurtları’nda gönüllü resim öğretmenliği yapan Arıkkan, bugüne kadar pek çok sergiye katıldı. Yurtdışında ise Kıbrıs, Yunanistan, Rusya, Fransa, Bulgaristan gibi ülkelerde de sergi açtı.
Sibel Erginbaş kimdir?
Eskişehir doğumlu Sibel Erginbaş, eğitimini Ankara’da tamamladı. Halen Pakistan Büyükelçiliği’nde çalışan Erginbaş, 2000 yılından bugüne kadar Çetinkaya Atölyesi’nde, hocaları Hikmet Çetinkaya ve Erdoğan Seçil önderliğinde resim çalışmalarına devam ediyor.