Medya Sanat’ta karma sergi

Turgut Akan ve Gültekin Serbest atölyelerinde resim çalışmalarını sürdüren 7 ressam eserlerini Medya sanat Galerisi’nde (Üsküp Caddesi  “Çevre Sokak” No: 35 Zemin Kat Çankaya / Ankara) sergiliyor. Karma sergide eserleri bulunan ressamlar şu isimlerden oluşuyor:  Gökçe Silsüpür, Oya Eslek, Leyla Engin, Funda Dönmez, İlhami Koçhan, Şakir Turan, Tahir Uslu.
Turgut Akan:1930 yılında Ardahan’da doğdu. İlk resim eğitimini ve yeteneğini, öğretmen olan babasından aldı. Okul yıllarında resimde yeteneğini ortaya koydu ve başarıları nedeniyle öğretmenlerinden destek gördü. Ülkemizde Ali Rıza Beyazıt atölyesinde ve Fransa’da Andrea Loth atölyesinde resim eğitimini tamamlayan sanatçı, bir süre Nusret Karaca atölyesinde çalıştı. Turgut  Akan, 64-66 yıllarında Napoli Sanat Akademisi resim bölümünde konuk sanatçı olarak eğitim aldı. Amerika’da katıldığı Alabama Eyaleti Sergisinde 3.lük ödülünü kazandı. İzlenimci (emprestyonist) üslubu ustalıkla kullanan sanatçı eserlerinde Purusya mavisi, karmen kırmızısı, erguvan, parlak sarı ve turuncu tonlarını, kontraslarla zenginleştirerek, rahat fırça vuruşları ve lekeler halinde tuvale aktarıyor. İçten duygusallığın verdiği saf sevgi, doğa ve insana duyduğu saygıyla, estetik kaygısı yarattığı peyzajlar, portreler yansıyor. Halen İstanbul Güzel Sanatlar Birliği, Ankara Ressamlar Birliği ve GESAM üyesi olan Turgut Akan ülkemizde ve birçok yabancı ülkede sanat etkinliğine katıldı, çok sayıda kişisel sergi açmıtı. Çalışmalarını Ankara da kendi atölyesinde sürdürüyor.
Gültekin Serbest: 1955 yılında Kosova’da doğdu. 1978 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre İtalya ve Yugoslavya’da resim ve müzeler konusunda incelemelerde bulundu. Çalışmalarını bir dönem New York’ta sürdüren sanatçı Çağdaş Sanatlar Vakfı Kurucu üyelerindendir ve günümüzde vakfın genel sekreterliği görevini yürütmektedir. 25 kişisel sergi açan sanatçı sayısız karma sergide de eserlerini izleyicileri ile paylaşmıştır. Çalışmalarını Ankara’da bulunan atölyesinde sürdürmektedir.