Mercan Dede’den Secret Tribe Konseri

HABER VE FOTOĞRAFLAR / NAZ AKMAN (ANKARA) – Next Level Alışveriş Merkezi, Ramazan ayı boyunca “Muazzam Ramazan” konseptiyle düzenlediği etkinliklerle Başkentlilere görsel bir şölen sunuyor. Sufî müzik geleneğini ve dokusunu çağdaş müziğin tınılarıyla harmanlayan Mercan Dede Next Level Alışveriş Merkezi’ndeydi.
NEXT Level AVM’de ramazan etkinlikleri kapsamında, Mercan Dede konseri düzenlendi. Sufî müzik geleneğini ve dokusunu çağdaş müziğin tınılarıyla harmanlayan Mercan Dede, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, önemli festivaller ve kültürel etkinliklerde sahne alan projesi “Secret Tribe” ile müzik severlerle buluştu. Dinleyicilerine muazzam bir konser yaşatan Mercan Dede konseri Next Level Alışveriş Merkezi’nin teras katında ücretsiz bir şekilde izlenildi.
Müzikseverlerle bir araya gelen Mercan Dede, ilk albümü Sufi Dreams’den, “Akli değil Kalbi bir albüm” diye anlattığı Dünya albümüne uzanan 20 yıllık birikimiyle oluşturduğu repertuarı ile sahne aldı.
“Bizim de Mustafa Kemalimiz var”
Sahnede Mercan Dede’ye Tribe grubu da eşlik etti. Eserlerinin kısa hikayelerini de anlatan Mercan Dede geçtiğimiz yıllarda Hindistan’da katıldığı ve Mahatma Gandi Derneği tarafından sokak insanları için düzenlenen etkinlikte edindiği izlenimleri paylaştı ve insanlığın kaderine yön veren liderleri anarken “Bizim de Mustafa Kemalimiz var” dedi.
Mercan Dede eseri, Hindistan’da çektiği sokak insanlarının fotoğraflarından oluşan video eşliğinde icra etti. Konserin finalinde ışık ve aynalar ile süslenmiş kostümleri ile semazen gösterisi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Konserin bitiminde yoğun istek üzerine yeniden sahneye çıkan Mercan Dede, konsere katılan dinleyicilerini de kırmadı.