Mesut Özil

Salim TAŞÇI 

Devletinin Cumhurbaşkanıyla fotoğraf çektirdi diye, bazı NAZİ artıklarınca aforoz edildi. Almanya’da ırkçılık zirve yaptı. Mesut Özil; yıllardır içinde sakladığı ızdırabını bir cümleyle özetlemiş oldu. “Onların gözünde, kazandığımızda Alman, kaybettiğimizde ise göçmenim.” Aslında Mesut’un bu sözleri, acı gurbetin, Alamancıların isyanının dışavurumudur. Türkiye’de Alamancı, Almanya’da göçmen veya Türk anılması…
Alman Futbol Federasyonu “Devam etseydi mutlu olurduk” derken, Alman basınının yarısı olumlu, diğer yarısı olumsuz görüşler sergilemişlerdir. Daily Mirror “Alman Milli Takımı’nı bırakan yıldızdan bomba sözler…”, Daily Mail “Almanya formasını taşımaktan gurur duyardım ama artık böyle hissetmiyorum.” Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer; “Bildiğiniz gibi Başbakan Merkel, Mesut’u çok takdir ediyor. Mesut Özil, milli takıma büyük faydalar sağlamış harika bir futbolcu” dedi.
BAK ŞU KONUŞANA..?! Vergi kaçakçısı Uli Hoenes “Bu hayaletin sona ermesinden memnunum…” Şimdi bu densizce söz eden, Uli Hoenes’in kariyerine bakalım; 35 A Milli, attığı gol 5, evet sadece yazıyla beş… FC Nürnberg’de 11 maçta hiç gol atamamış.
Mesut Özil’e gelince; 92 A Milli, 23 gol, 40 gol pası…
Çok mesut ol, Mesut… Bizde çok mesut olduk, bir Türk evladının başarılarından dolayı. Efendiliğin, özüne sahip çıkışın, sağlam karakterinin neticesidir. Siz hiç üzülmeyin, NAZİ kalıntısı, kendini bilmez bazı kafasız, ırkçılar üzülsün.