Milletvekili adayı yamaç paraşütüyle uçup destek istedi

CHP Muğla Milletvekili adayı Burak Erbay, Fethiye’deki Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçup destek istedi.
Erbay, seçim çalışmaları kapsamında geldiği ilçede yamaç paraşütüyle ünlü Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’ın 1900 metrelik pistine çıktı. Uçuş hazıklıklarını tamamlayan Erbay, tandem (ikili) uçuş gerçekleştirdi.
Gökyüzünde partisinin bayrağı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resminin yer aldığı pankart ve “oy verin bitsinler” yazan afiş açan Erbay, yaklaşık 30 dakika boyunca Ölüdeniz semalarında uçtuktan sonra Belcekız Plajı’na iniş yaptı.
Erbay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, gençlerin siyasette daha fazla yer almasına dikkat çekmek için yamaç paraşütüyle uçuş yaptığını söyledi.
Türkiye’de önemli bir genç nüfus bulunduğunu belirten Erbay, gençlerin özgür bir ortamda eğitimlerini sürdürmesi, mutlu olabilecekleri meslekleri yapmaları ve siyasetin içinde yer almalarını istediklerini anlattı.
“Amacım gençlerin sorunlarını dile getirmek. Maalesef şu anki koşullarda günlük kaygılarla gençlerimiz korkuyorlar, siyasetten uzak kalıyorlar” diyen Erbay, bunu değiştirmek istediğini kaydetti.
Erbay, Muğla’nın 12 ay turizmin yapılabileceği dünyanın cenneti konumundaki bir bölge olduğunu vurguladı.
Buna rağmen turizmin en fazla 5 ayla sınırlı kaldığını ifade eden Erbay, “Kışı otellerimiz boş, gençlerimiz işsiz geçiriyor. Bölgemizde her türlü turizm amaçlı sportif aktivite yapılıyor. Doğru organizasyonlarla Muğla turizmini 12 aya yayabiliriz” dedi.