Milli takımımız bugün İzlanda ile oynuyor

SON VİRAJA BİR ADIM KALDI

Oynadığı 8 maçta 6 galibiyet. birer beraberlik ve yenilgi ile 19 toplayıp, son Dünya Şampiyonu Fransa’nın önünde averajla Lider bulunan Türkiye bugün İzlanda ile karşılaşacak

Atila GÜVENÇ – 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde H grupta Lider bulunan Türkiye, bugün İzlanda ile 7 yıl sonra buluşacağı Ali Sami Yen Spor Kompleksinde saat 20.00’da karşılaşacak. Karşılaşmayı TRT 1 naklen ekrana getirecek. Milli takımımız grupta son viraja Lider olarak girdi. İzlanda maçından 1 puan alındığı takdirde Türkiye EURO 2020’ye gitmeyi garantileyecek.
Grubunda oynadığı 8 maçta 6 galibiyet, birer beraberlik ve yenilgi ile 19 puan toplayıp, son Dünya Şampiyonu Fransa’nın önünde Lider bulunan Türkiye 19 puan elde etti.
MAÇIN HAKEMİ İNGİLİZ
Türkiye-İzlanda maçını İngiliz Futbol Federasyonuna mensup Anthony Taylor yönetecek. Taylor’un yardımcılıklarını ise, Gary Beswick ve Adam Nunn üstlenecek. Maçın 4’ncü hakemliğini ise Sturt Attwell yapacak.
Rakiplerimizden Fransa bugün sahasında Moldova, Pazar günü ise Arnavutluk ile oynayacak. İzlanda ise Pazar günü Moldova ile karşılaşacak.
NASIL GİDERİZ?
Türkiye’ye gruptan çıkmak için İzlanda maçında 1 puan yetiyor. Ancak Şenol Güneş ve öğrencileri, gruptan lider çıkmayı hedefliyor. A Milliler, 15 puanı bulunan İzlanda’yı yendiği takdirde hem EURO 2020 Finalleri’ne gitmeyi garantileyecek hem de grubu lider bitirmek için büyük bir avantaj elde edecek. Ay-yıldızlılar, İzlanda’nın ardından 17 Kasım’da deplasmanda oynayacağı Andorra’yı da mağlup etmesi durumunda H Grubu’ndan lider olarak adını Avrupa Futbol Şampiyonası’na yazdıracak.