Minik kalplerden anlamlı gece

ATAEL Koleji öğrencileri, huzurevi sakinleri için sanat dolu bir gece düzenledi. Gecede öğretmenler öğrencilerle beraber müzik aletlerini çalarken öğrenciler de şiirler okuyarak, dans etti

İdari İşler Koordinatörü Okşan Topçu Kurt

NAZ AKMAN – ATAEL Koleji öğretmen ve öğrencileri, Seyranbağları Huzurevi, 75.Yıl Huzurevi ve Türk Silahlı Kuvvetleri Huzurevi sakinlerine nostaljik bir gece yaşattı. Okul yönetimi tarafından düzenlenen sanat gecesinde öğrenciler, huzurevi sakinlerine okudukları şiirler ve gösterilerle moral verdi. Etkinliğin sunuculuğunu ATAEL Ortaokul Müdür Yardımcısı Yeşim Yeşil Şahin üstlendi. Gösteride çaldıkları müzik aletleriyle öğrencilerine destek olan öğretmenler dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
İdari İşler Koordinatörü Okşan Topçu Kurt, sanat gecesi etkinliğini ilk kez düzenlediklerini belirterek, okulda “Somut Olmayan Kültürel Miraslar” dersinin okutulması ile öğrencilere unutulmaya yüz tutmuş geleneklerin kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Kurt, öğrencilerin somut olmayan kültürel miraslar dersi kapsamında okulda inşa edilen mekanlarda geleneksel oyunlar oynadığını, masal annesinden masallar dinlediklerini ve Hacivat Karagöz gibi pek çok geleneksel tiyatro oyunlarını öğrendiklerini ifade etti.
Okulun dördüncü sınıf öğrencileri ayrıca huzurevlerini ziyaret ederek huzurevi sakinleriyle beraber ebru sanatı da yaptı. Etkinlik kapsamında öğrenciler tarafından “Deyimler ve Atasözleri Konuşuyor” projesi kapsamında hikayeleştirilen deyim ve atasözleri de sergilendi.