Mücahit Pehlivan’ı sonsuzluğa uğurladık

Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi ve Sonsöz Gazetesi imtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’ın oğlu, Cemiyetimiz üyesi Dr. Mücahit Pehlivan, İncek Mezarlığı’na defnedildi

HABER MERKEZİ -Cemiyetimiz üyesi Dr. Mücahit Pehlivan’ı sonsuzluğa uğurladık.
Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi ve Sonsöz Gazetesi imtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’ın oğlu, Cemiyetimiz üyesi, eski milletvekili, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in doktoru ve Ankara Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Dr. Mücahit Pehlivan dün İncek Mezarlığı’nda ikindi namazının ardından toprağa verildi
Pehlivan için İncek’te düzenlenen cenaze törenine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Ertürk Yöndem, Yönetim Kurulu Üyelerinden Ali Şimşek, Önder Sürenkök, Olgunay Köse ile Cemiyet üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer’in yanı sıra Pehlivan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.
Pehlivan, 20 Haziran 1963 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan ve yüksek lisansını Budapeşte Semmelweis Üniversitesi’nde tamamlayan Pehlivan, dünyada kıkırdak naklini ilk gerçekleştiren ekipte yer aldı. Ankara Gazi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini de yapan Pehlivan, bir televizyon kanalında sağlık sunuculuğu da üstlenmişti. Sürekli basın kartı sahibi olan Pehlivan, aynı zamanda merhum Başbakan Bülent Ecevit’in de doktoru olarak biliniyordu.
22 Temmuz 2007’de yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nde DSP kontenjanından CHP milletvekili seçilen Pehlivan, daha sonra DSP’den istifa ederek bir süre bağımsız milletvekilliğini sürdürmüş ve ardından AK Parti’ye katılmıştı. Pehlivan evli ve iki çocuk babasıydı.