Muğla Belediye Başkanı Gürün’den uzaktan eğitimi yakına getiren destek

MUĞLA (ANKA)- Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sosyal medya aracılığı ile kendisinden tablet isteyen Taha Topal’ın talebini yerine getirdi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Kıncılar Mahallesi’nde yaşayan ve 5.sınıfa giden Taha Topal, sosyal medya üzerinden bir video çekerek derslerinden geri kalmamak için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den tablet istedi. Sosyal medyadaki videoyu izleyen ve Taha Topal’ın ailesi ile irtibata geçilmesini isteyen Başkan Gürün, kısa sürede Büyükşehir ekipleri ile internet ve tableti Taha Topal’a ulaştırdı.

Taha Topal ile internet üzerinden görüntülü görüşme yapan Başkan Gürün, Taha’nın derslerinde başarılı bir öğrenci olduğunu ve bundan sonra Taha’nın uzaktan eğitimden geri kalmayacağını söyledi.

TAHA TOPAL: “AİLEME VE ÜLKEME HAYIRLI BİR EVLAT OLACAĞIM”

Taha Topal ise kendisine tablet ve internet gönderen Başkan Gürün’e teşekkür etti. Ailesine, ülkesine hayırlı bir evlat olmak istediğini söyleyen Taha, en büyük hayalinin iyi bir polis olmak olduğunu belirtti. Taha, derslerinden geri kalmayacağı için çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

BAŞKAN GÜRÜN: “GELECEĞE UMUTLA BAKAN VE KENDİNE GÜVENEN GENÇLER, ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR”

Dünyada ve ülkemizde pandeminin ekonomi, sağlık, eğitim ve birçok alanda olumsuz etkisinin hissedildiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün özellikle çocukların eğitimlerinden uzak kalmaması, derslerine erişebilmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti.

Başkan Gürün, “Sosyal medyada gözleri geleceğe umutla bakan, sesinde kararlı, güçlü bir ifade bulunan ve en önemlisi kendine güvenen bir gencin videosunu izledim ve çok etkilendim. Derslerinde başarılı olan ve yarınlarda çok önemli mevkilere gelecek olan bu gencimiz uzaktan eğitimden, derslerinden geri kalmak istemediğini söylüyordu. Büyükşehir ekiplerimiz kısa sürede bu gencimize ve ailesine ulaştı. Taha’nın derslerinden, arkadaşlarından geri kalmaması, başarılı bir öğrenci olarak gelecek hayallerini sürdürebilmesi için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız. Hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkımız yok. Hep birlikte bu sıkıntılı günleri geride bırakarak mutlu, huzurlu yarınlara omuz omuza yürüyeceğiz” dedi.