Mumcu Ailesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde

‘Babam bir karanfil şimdi’

Güldal Mumcu: “Sevdiklerimizi aramızdan alan düzene hayır diyeceğiz”

Gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 24. Yılında Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde anıldı. 

HABER VE FOTOĞRAFLAR DAMLA AKKUŞ / ANKARA – Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı önderliğinde ve 50’den fazla sivil toplum örgütünün katkılarıyla hazırlanan ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen ‘Babam Bir Karanfil Şimdi’ isimli müzikli sahne gösterisiyle başladı.

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen ‘Babam Bir Karanfil Şimdi’ isimli müziklin sahne gösterisine Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu, kızı Özge Mumcu Aybars ve oğlu Özgür Mumcu katıldı. Gaye Alacacı ile Okan Şenozan’ın sunuculuğunu üstlendiği etkinliğin solistliğini Boğaçhan Sözmen ve Elif Onaran üstlendi. Sanatçılara piyanoda Çiçek Cihan, çelloda ise Bekir Dinçer eşlik etti. Metin derlemesini Işık Kansu’nun, sahne uyarlamasını Eren Aysan’ın yaptığı ‘Babam Bir Karanfil Şimdi’ isimli müzikli sahne gösterisinin yapımcılığını ise Mehmet Açıktan yaptı. Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen’in de katıldığı gösteride konuşma yapan Güldal Mumcu, “Sevdiklerimizi aramızdan alan ve bizi onlarsız bırakan bu düzene karşı her zaman hayır diyeceğiz” dedi.

Yakın tarihte gazeteci ve aydınların yaşamdan koparılışını anlatan, ‘Babam Bir Karanfil Şimdi’ müzikali, Abdi İpekçi, Sebahattin Ali, Ahmet Taner Kışlalı, Ümit Kaftancıoğlu, Behçet Aysan, İlhan Erdost, Tahir Elçi, Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu’yu hatırlatan sözler ve hüzünlü şarkılarıyla izleyiciden büyük alkış aldı.