Murat Ağcabağ’ın hedefi: Daha güçlü A.Gücü

Hatırı sayılır iş adamı ile göreve talip olduklarını açıklayan Ağcabağ,
ekonomik ve sportif başarı için adaylığını koyduğunu açıkladı

Hakan ŞAHİN / ANKARA – Maddi sıkıntılardan çıkmak için çırpınan Ankaragücü’nün Başkan adaylarından Murat Ağcabağ, “Daha güçlü Ankaragücü” parolası ile yola çıktıklarını açıkladı.22 veya 30 Temmuz günlerinde yapılacak olağanüstü Genel Kurul öncesinde Ankaragücü’nün içinde bulunduğu ortamın iç açıcı olmadığını ifade eden Murat Ağcabağ, “Teknik direktör yok. Futbolcuların büyük bir kısmı gitmiş. Yöneticiler birbir gidiyor” dedi.
GERÇEKLER SÖYLENECEK
Futbol camiasından gelen ve hatırı sayılan bir işadamı olduğunu ifade eden Murat Ağcabağ,”Ankaragücü’nün içinde bulunduğu duruma çözüm üretilmediği için gerçekleri söyleyerek ayrıldım” dedi.
Murat Ağcabağ hedeflerini de, sürdürülebilir ekonomik ve sportif başarı, altyapıda üretkenlik, başkentin sesini önce Türkiye ve Avrupa’da ses getirmek olarak ifade ederek adaylığını açıkladı. Başkan adayı Murat Ağcabağ 13 sponsor ile anlaştıkları ve 24 milyon gelir elde edeceklerini de ifade etti. Murat Ağcabağ açıklamalarında 13 firma ile anlaştıklarını ve buradan 24 milyon tl gibi bir rakam elde edeceklerini söyledi. Ayrıca Başkan seçilirse çalışmalara hemen başlayacaklarını ve transferleri tamamlayacaklarını söyledi. Ağcabağ’ın projeleri ise şöyle açıklandı:
-Kısa, orta ve uzun vadeli planlamayla hem oyuncu yetiştiren hem de rekabetçi bir kulüp olacağız. Sözleşme kriterlerinden, antrenman ve kamp planlamasına scouting yapılanmasına kadar her şeyde örnek olacağız.
-Altyapı reformu tesisleşme hamlemiz ile çok ciddi bir eğitmen kadrosu oluşturup detaylı bir taramayla ülkenin dört bir yanından Ankaragücü Futbol Akademimize yeni yetenekler katacağız. Ankaragücü futbolcusu nasıl yemek yer, nasıl konuşur nasıl davranır bunları düzenleceğiz.
-Taraftarımızın isteklerine yanıt verecek, şık günlük yaşantımızda da rahatça giyebileceğimiz yeni tasarımlar ortaya çıkartacağız. Online alışverişler olacak ve taraftarlarımız da yaptıkları projeler olacak.
-Maç günü etkinliklerinde çok iyi konumda ve takımımıza bu konuda destek olup taraftar ile bütünleşeceğiz.
-Ankaragücü Sokağı Projesi, Ulus civarından taraftarımızı bir araya getirip sosyalliği arttıracak bir çalışma yapacağız.
-Ankaragücü Koleji projesi ile ülkemizin ve Ankaragücü’nün geleceğini inşa edecek bilinçli bir yerleşme olacaktır.
Ankaragücü Sosyal Tesisleri projesi ile ankaragücü’ne yakışır bir tesis gerçekleştireceğiz.1910 Vefa Projesi kulübümüze hizmet etmiş eski futbolcu, teknik adam, yönetici, başkanlarımızla taraftar temsilcilerimizin de katıldığı özel etkinlikler yapacağız.
-Tribünlerin başkenti projesi Geçtiğimiz yıl Antalyaspor maçı dönüşü vefat eden kardeşlerimizin Mert ve Eren’in cenaze törenlerinde görüldü ki taraftarımızın diğer taraftar gruplar ile uyum içerisindeler. Bu konuda tribünlerin abisi olmak için çalışacağız.
-Ankaragücü TV – digital mecralarda daha etkin olacağız. Sosyal medyayı daha doğru ve etkili kullanacağız. Önce YouTube üzerinden yayın yapacak bir kanal olmalı. Doğru yapılanma ve burada güçlü olmak çok önemli.
-Ankaragücü Proje Kurulu biz insan kaynakları çok güçlü bir camiayız. Gelir getirici marka değeri olan bir kulüp olacağız.
-Ankaragücü Espor – Kulübün marka değeri için Ankaragücü burada da yer alacaktır. Dünya üzerinde çok önemli bir yerde yer alıyor. Ankaragücü burada da yer alacaktır.