Müzik dünyamızdan en son haberler

Ses ve müzik dünyamızın ünlü isimleri 2016 yılının kendilerine uğurlu geldiğini bayram, seyran demeyip çeşme akarken testilerini doldurmayı başardıklarını söylerken, 2017 sezonu içinde var güçleri ile rekabet yarışında parsayı toplama çabasına girmişlerdir.
Birbirleriyle dost görünen gerçekte birbirlerini hiç çekemeyen bazı sanatçıların başında gelen Hande Yener, hem şarkıcı olarak ve de iş kadını olarak durmaksızın çalışmasının meyvelerini toplamaktadır. Deli bile parçası ile yaz aylarında en çok dinlenen şarkının süksesi devam ederken, bu kez de Amerikalı bir iş adamı Yener’e, cazip bir teklifte bulunarak Amerika’ya davet etmiştir. Gelen cazip iş teklifi ise sanatçının sahibi olduğu Sebastian Beach’ini, Miami’de açması konusudur. Teklifi cazip bulan Yener, bu ayın sonunda yenidünyaya uçacaktır.
Yeşim Salkım, eski kocasından vazgeçemiyor
Ses, dizi ve sinema sanatçısı Yeşim Salkım “Kalbimdeki deniz” adlı dizide oynayan Hakan Eratik’e bir sürpriz yaparak kızı Ada’nın da babası olan sanatçının setine giderek eski kocasının doğum gününü kutlamıştır. Karşısında boşandığı eski karısı Yeşim Salkım’ı ve kızı Ada’yı gören oyuncu bugünün tadı pastasını keserken sette bulunanlarda bu kutlamadan fazlası ile memnun kalmışlardır.
Teoman, Serenay düeti beğenildi
Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, bir Jean firmasının reklam yüzü olarak yer aldığı bir mekânda herkesi şaşırtan bir sürpriz yaparak şarkıcı Teoman ile bir şarkıyı birlikte söylemiştir. Sesinin güzel olduğu bilinen ünlü yıldıza daha önceleri de Demet Akalın, birlikte çalışma teklifinde bulunup, ünlü yıldızın prodüktörlüğünü üstlenmek teklifinde bulunmuştur. Geceye sevgilisi oyuncu Kerem Bursin’in katılması ise bazı söylentilere sebep olmuştur.
İzzet Yıldızhan’ın gurur veren davranışı
Müzik dünyamızın saygın seslerinden biri olan İzzet Yıldızhan, yıllardan beri bozulmayan mütevazı haliyle hayran sayın daima arttıran bir isimdir. Saygılı, hatır bilir, sahneye ve dinleyicisine son derece hürmetkâr davranan sanatçı, çok sevilen bir babadır da. Baba demişken İzzet Yıldızhan’ın birbirinden yakışıklı erkek ve kız çocuğu olmak üzere sekiz evladı bulunmaktadır.
Sevilen ve sayılan bu sanatçı çok güzel ve duygusal bir davranış sergileyerek, kendi adına ve çocukları için Kızılay’a üç, Diyanet Vakfı’na üç ve Mehmetçik Vakfı’na da üç, kurban bağışında bulunmuştur. Ünlü sanatçının gurur veren bu davranışında bir konserinden 50-100 milyar TL’si alan diğer şöhretlerin ders almalarını tavsiye ederim.
Nazan Öncel: “Sakin ol şampiyon”
Türk pop müziğin tanınmış ismi olan Nazan Öncel, uzun süren sessizliğini bozarak, sözleri ve müziği kendisine ait olan “Sakin ol şampiyon” isimli şarkısını Maksi Single olarak çıkarmış ve müzik marketlerde satışa sunulmuştur. Single’nin diğer parçası olan “Madolyon”un klip çekimini de tamamlayan Nazan Öncel, bu arada aşırı kilolarından da kurtulmuştur.
Harun Kolçak tekrar bizlerle
25 yıldan beri Türk pop müziğinin simge isimlerinden biri olan Harun Kolçak, bir süreden beri tedavi gördüğü prostat kanserinden kurtularak tekrar aramıza müzik dünyamıza dönmüştür.
1990’lı yıllarda başlayan başarılı çalışmaları ile milyonların gönüllerinde taht kuran müzisyen-sanatçı son yıllarda kanserden kaybettiğimiz ünlü ses ve müzisyenlerin etkisi ile hepimiz bu sanatçımızı da zamansız aramızdan ayrılacağı korkusuna kapılmıştık. Gir kanıma, yanımda kal, elimde değil, müptelayım sana gibi hit olmuş parçaları ile tanıdığımız sevilen sanatçı, ünlü sinema oyuncusu Eşref Kolçak’ında oğludur. Bu yıl müzik kariyerinin 25’inci yılını kutlayan Kolçak’a bir saygı projesi hazırlayan arkadaşları Işın Karaca, Aşkın Nur Yengi, İrem Derici, Kubat ve Umut Kuzey, Kolçak ile stüdyoya girerek “Çeyrek asır” adı verilen albüme ses vermişlerdir. Arpej Müzik etiketi ile müzik marketlere satışa sunulan bu albümü ile Kolçak’a sıhhatli, başarılı yıllar dilerim.
Eski şarkıların modası geçmiyor
Günümüzde peş peşe piyasaya çıkan albüm veya Maksi Single da yer alan şarkıların nedense ömürleri pek kısa olmaktadır. Oysa 45’liklerin, Long Play’lerin daha sonra kasetlerin yaygın olduğu dönemlerde pek çok şarkı bugün bile dillerimizden düşmemektedir. Hatta bazı dizi ve filmler sevilen bu eski şarkıları kullanmaktan kaçınmamaktadırlar. İşte MFÖ’nün “Ele güne karşı”sı, Sezen Aksu’nun “Firuze, ve Beni unutma”, Nilüfer’in “Beni unutma”, Kenan Doğulu’nun “Aşk oyunu”, Bendeniz’in “Seksen günde devri alem” ve Mirkelam’ın “Hatıralar” adlı parçaları bugün bile çalınıp dinleniyor.
Son günlerin en çok söylenen ve dinlenen şarkısı ise Candan Erçetin’in “Hangi aşk adil ki”dir. Tabi Sertap Erener’in de tatlı sesinden dinlemeye doyamadığımız “Ateşle Barut”u da listeye almak gerekmektedir.