Müzik dünyamızdan haberler

Birsen GÜRDİL

Bir dönemin ünlü spikerlerinden Defne Samyeli, şimdilerde yaşamını şarkıcı olarak sürdürmektedir. Samyeli, bu arada renkli hayatına kaçamak beraberliklerde eklemektedir. Bir süredir ünlü Showmen Cem Yılmaz ile beraber olan genç sanatçı bu beraberliğinin bitimini müteakip sahne konserlerine hız vermekte gecikmemiş, çok dekolte tuvaletlerle program yaptığı sahnelerde büyük ilgi görmeye başlamıştır.
“Yıkılmadım ayaktayım” diyen Samyeli, önceki gün sahne aldığı bir gece kulübünde izleyicilerinin karşısına üstü açık, kalçalarından itibaren de yerlere kadar uzanan elbisesinin transparan olduğu görülmüştür.
Bir trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana’nın 1994 yılında Prens Charles’in basına yaptığı bir açıklamaya kızıp, giydiği yarı dekolte siyah elbisesi ile Diana’ya özenen Samyeli’de, Cem’e inat böyle bir tuvaletle sahneye çıkmıştır. Doğrusunu söylemek gerekirse bu tuvaleti Samyeli’ne de çok yakışmıştır.
* Ebru Gündeş giysilerini satıyor
Bu yılın en başarılı ses sanatçısı rekorunu kırarak 12 ay hiç dinlenmeden sahne konserlerine devam eden Ebru Gündeş, dolabındaki fazla giysilerini ve bazı aksesuarlarını internetten satışa çıkarmıştır. İkinci el sitesi Gardrops üzerinden hayranlarının ilgisine sunan Ebru Gündeş’ten öncede Özge Ulusoy, ünlü şarkıcı Hande Yener ve Fatih Terim’in kızı Buse’de bu şekilde giysilerini satmışlardı.
* Gökçe Bahadır müzik dersleri alıyor
Sezen Aksu’nun şarkılarından ilham alınarak hazırlıkları hızla sürmekte olan, “İzmir’in kızları” adlı müzikal sahne oyununda başrolü yüklenen Gökçe Bahadır, rolü gereği Sezen Aksu’nun pek çok şarkısını sahnede canlı olarak okuyacaktır. Yüklü ve zor bir rolü kabullenmiş olan genç sanatçı şu günlerde çeşitli hocalardan müzik dersleri almaktadır.
* Dost canlısı Sibel Can
Musikimizin zarif sesi Sibel Can, ünlü müzisyen ve bestekar Bülent Özdemir’e dost elini uzatarak hayırsever, dost canlısı bir sanatçı olduğunu göstermiştir.
Bilindiği gibi Bülent Özdemir’in, “Lale Devri, Özledin mi, Benim yerime de sev ve Mucizeler” adlı parçalarını Sibel Can repertuvarına alıp, albümlerine de koymuştu.
Sibel Can son olarak yine Bülent Özdemir’e ait, “Senden başka kimsem yok” adlı bestesini seslendirmiş, şarkı 68 milyonun üzerinde tıklanmıştır.
Bülent Özdemir’in, proje albümünde dört şarkı okuyacak olan Sibel Can, ünlü bestekârdan hiçbir maddi talepte bulunmamıştır.
Bülent Özdemir’in albümünde Demet Akalın ve Ferhat Göçer’de, “Cennet” adlı parçayı düet olarak okuyacaklar.
* Emrah’ın başı dertte
Etilerde bulunan Castla adlı mekânın mülk sahibi olan Emrah Erdoğan’ın kiracısı ile başı dertte.
İstanbul Etiler Nispetiye Caddesi’nde bulunan mekânı, 2018 yılı başında Şıba Canpolat’a kiraya ver Emrah, kendisine haber verilmeden kiracısı tarafından bazı tadilatlar yapılıp, tente ile mekân yasalara aykırı olarak büyütülmüş.
Belediye ekiplerinin uyarlamalarına rağmen bildiğinden şaşmayan kiracıyı bu kez Emrah mahkemeye vermiştir.
* Fikri Karayel: Yen bir bestekâr
Kıbrıslı çok tanınmış bir sülalenin ferdi Genç Fikri Karayel, İngiltere’de yaşadığı yıllarda hüsranla biten bir aşkın ardından Londra’da kaldığı otel odasında ilk şarkısın notalara dökmüştür.
“Yol, Hayal Edemezsin, Bir şey var” adlı şarkılarından sonra yaşamını Türkiye’de sürdürmek için bulunduğu Kıbrıs’tan İstanbul’a gelerek şarkıcı arkadaşı Burak’a misafir olmuştur. Kısa zamanda tanınmış seslerin aradığı bir müzik elemanı olduğunu gören Murat Boz, Merve Özbey, Ayşe Hatun Önal, genç yetenekten aldıkları şarkılarla başarına başarı katmışlardır.
Bülent Ortaçgil, Sezan Aksu, Bülent Özdemir, Aysel Gürel, Fikret Kızılok ve Selami Şahin gibi sanatçılara hayran olduğunu söyleyen Fikri Karayel’in peşine düşen ünlü seslerin sayısı bir hayli kabarık.