“Müzikli masal” izleyenleri büyüledi

Ankara Devlet Opera ve Balesi, Leyla Gencer Çocuk ve Gençlik Korosu’nun 23 Nisan konseri büyük bir ilgiyle izlendi.
Leyle Gencer Sahnesi’nde gerçakleştirilen ve koro şefliğini İpek Mutaf Böler’in üstlendiği “Ninniler Günü Kırmızı Pabuçlu Kız ve Sihirli Müzik” adlı müzikli masal izleyenleri büyüledi.
Uzun bir prova döneminden sonra Leyla Gencer Çocuk ve Gençlik Korosu’nu oluşturan 86 kişilik kadronun gösterdiği performans, seyircilerin büyük beğenisini topladı.
Müzikli masalın koro şefliğinin yanı sıra solistliğini, koro eğitmenliğini, dans koreoğrafını ve köstümlerini seçen İpek Mutaf Böler gösterinin sonunda alkış yağmuruna tutuldu.
Koronun eğitiminde İpek Mutaf Böler’e solist Evren Gökoğlu, koro eğitmeni Ayşegül Erşahin, dans koreoğrafı Yeşim Oktar ve dekor uygulayıcısı Talat Ayhan eşlik ettiler.

LEYLA GENCER ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU
Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesinde 2009 yılında kurulan Çocuk ve Gençlik Korosu kursları Leyla Gencer Sahnesinde başarılı bir şekilde devam ediyor. Kurulduğu yıldan itibaren Opera Sanatçısı İpek Mutaf Böler şefliğinde profesyonel eğitmenler eşliğinde solfej, napolitenler, marş, şarkı türküler ve çok sesli müziğimiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza öğretiliyor.
Çocuk ve gençlik korosunun en önemli amacı, çocukların hayatına sanatı sokup özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek, çocuklarımızın hayal gücünü geliştirmek, hayatlarındaki tek düzeliği gidermek bedensel ve ruhsal sağlıklarını koruyarak onları hayata hazılamak.