Naz Aydemir rekorların kadını oldu

HABER MERKEZİ-Bir yandan annelik, diğer taraftan yorucu voleybolculuk Naz Aydemir’in kariyerindeki başarıları süslüyor. Hamile kalıp, doğum yaptıktan sonra çocuğu ile de salonlardaki başarısını gösteren Naz Aydemir, adeta bir koltuğa 2 karpuz sığdırıyor.
Başkent Ankara’nın yanı sıra Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Slovakya’nın başkenti Bratislava ve Polonya’nın Lodz kentinde ortaklaşa düzenlenen ve 21 gün süren Avrupa Voleybol Şampiyonası boyunca 10 aylık bebeği Pamir’i yanından ayırmayan Naz, Tokyo bileti için Hollanda’da oynanan karşılaşmada da Pamir’le birlikteydi. Filenin Sultanları’nın müthiş geri dönüşünde tecrübesini konuşturan Naz Aydemir Akyol, maestro gibi takımı yönetti ve Olimpiyat vizesinin alınmasında başroldeki isimlerden oldu.
REKORLARIN KADINI
Türk voleybolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden Naz Aydemir Akyol üst üste 10 sezon Avrupa 2001’den beri Şampiyonlar Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda aralıksız 10 sezon Dörtlü Final’e yükselen başka bir voleybolcu bulunmuyor. VakıfBank’ta 6 yıl görev yapan Naz Aydemir Akyol, 2 Dünya Kulüpler Şampiyonası, 3 Avrupa Şampiyonlar Ligi, 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası ve 3 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı. Naz Aydemir, şimdi oğlu Pamir ile bişrlikte hem Fenerbahçe, hem de Milli takımda daha büyük başarıları yakalamak için çırpınıyor.