Ne doğru, ne yanlış…

Güray SOYSAL

ORADA DA İŞLER TAMAM

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, ligin 19. haftasındaki Beşiktaş maçını, Gürsel Aksel stadında oynamayı hedeflediklerini söyledi. Sepil, “Şunu garanti ediyorum, İzmir deyince insanların aklına buradaki yaşam merkezi gelecek” diyor.
Başkan Sepil, Beşiktaş karşılaşmasıyla sadece stadı açacaklarını, ancak yaşam merkezinin bitmesinin biraz daha zaman alacağına değinerek ”Bu stat için 95 yıl bekledik” diye feryat etti.
Göztepe’ye ve İzmirlilere bu stat hayırlı olmasını dilerim.
Darısı, uyutulan biz Ankaralıların başına

HERKESİ UYUTUYORLAR

Geçenlerde, şu anda spor spikerliği konusun da ilk 3 arasında yer alan, sevgili kardeşim Ercan Taner’in Sözcü gazetesindeki sütununda 19 Mayıs Stadı ile ilgili yazısını okudum.
Kardeşim Ercan, Ankaragücü-Beşiktaş maçının devre arasında yetkililerle yaptığı görüşmede, 19 Mayıs Stadının yerine, yeni stadın yapılacağını ve projelerinin hazırlandığını, bu konunun en kısa zamanda yapım işine başlanacağını yazmış.
Ercan Taner’e bu yanlış bilgiyi verenler günü kurtarmak istemişler.
Sırılsıklam Ankara sevdalısı olan Ercan Taner’e verilen bilgilerin hepsi uydurma olduğunu, kendisine ettiğim telefonda söyledim.
Gerçeği şöyle izah ettim.
1 yıldan bu yana Ankara’nın göbeğindeki bu boş arazi konusunda yetkililerin kılı bile kıpırdamıyor. Herkes, bu konuda uyduruk sözlerle dolaşıp, iş yapıyormuşçasına, boş laf edip, herkesi kandırmayı sürdürüyorlar.
Ercan Taner’e son durum hakkında kısa bilgiler verdim ve 36 milletvekiline, Spor Bakanlığının, Genel Müdürlüğün ve birçok bürokratın bulunduğu kentte Ankara’nın sahipsizliğini söyledim.
Buradan yeniden haykırıyorum:
Ankara’nın bu sahipsizliği olduğu sürece, yetkililerin sözleri ile çok kişi uyutulmaya devam edecek ve 19 Mayıs Stadının boş arazisi, Başkentlilerin gözünün içine bakacak.

Unutulmayanlar / TUTYA YILMAZ

4 Haziran 1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen, adını Ordu’nun Fatsa dağlarında yetişen çiçekten alan ve 3 yaşından bu yana cimnastik salonlarıyla tanışan bu sporumuzun harika kızı küçük yaşına karşın müsabakalara izinle girdi. Denge aletinde yaşıtlarından çok farklı hareketler yapmaya başladı. İyi performans yapmasına karşılık, yaşının küçük olduğundan hep derece dışı sayıldı. İlk yurt dışı müsabakasını Romanya’da gerçekleştirdi. 2007’den sonra lisansiye olarak yarışmalara başladı.16 yaşında Bakü’deki Avrupa Oyunlarına katıldı ve finale çıkmayı başardı. Türkiye’yi 2016 Rio olimpiyatlarında temsil etme hakkını elde ederken, oyunlarının en küçük yaştaki sporcusu olarak tanıtıldı. Londra olimpiyatlarında finale çıkarken, denge hareketi ile cimnastik tarihinde ismini yazdırdı. 20 yaşında cimnastik sporunu bıraktı. Sosyal mesajı ise şu oldu: 3 yaşımda başlayan ve kesintisiz 17 yıl süren cimnastik kariyerime bugün itibari ile veda ediyorum. Hayatım boyunca kendimle gurur duyacağım, başarı ve mutlu anlarla dolu şahane bir 17 yıl geçirdim. Daha da önemlisi milli sporcu olarak ay yıldızlı armayı taşımak, bu ülkeye hizmet etmek benim için şerefti; hayatım boyunca bu gururu onurla taşıyacağım.”

Memleketinin hizmetlisi

Hayatı boyunca devlete ve spora hizmette bulunan eski Bakanlardan Ali Şevki Erek’e, hemşehrileri olan Tokatlılar ödül verdi.
Siyasette unutulmayacak eserlerle memleketi Tokat’a hizmet veren Ali Şevki Erek, Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından takdir edildi.Bu törende ev sahipliği yapan Üniversite personelinin yanı sıra TMOK Fair Play kervanı yöneticileri de hazır bulundu.Fair Play Paneli öncesi, salonu dolduran öğrencilerin huzurunda, TMOK, Üniversiteler Fair Play Kervanı heyeti, Devlet eski Bakanı Ali Şevki Erek’e madalyası ile diploması, Olimpiyat ve Dünya Güreş Şampiyonu Ahmet Ayık tarafından verildi.
Vefa kelimesinin yavaş yavaş kaybolduğu ülkemizde, Tokat’taki güzel manzarayı ortaya çıkartan TMOK, Tokatlılar, Gaziosmanpaşa Üniversitesi yöneticileri mutluluklarını böylece ortaya bir kez daha koydular.

BAŞKAN OLANIN BAŞINA GELENLER

Süper Lig Kulüplerin birleşip ortaya çıkardığı Kulüpler Birliğine Başkanlık yapanlar birbir elini eteğini çekiyor.
Bunun son örneğini Fikret Orman verdi. Orman önce Beşiktaş, sonra da Kulüpler Birliğinden uçtu.
Orman’dan önce bu Birliğin as başkanlığında bulunan Kayserili Erol Bedir‘de bir anda iki görevinden ayrılmak zorunda kaldı.
Daha öncelerinde aynı durum Aziz Yıldırım’ın başına gelmişti.
Anlaşılan…
Kulüpler Birliği yönetiminde görev almak, birçok kişinin başını yiyip duracak.

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Hiçbir suyun derinliği iki ayakla yoklanmaz. SÜLEYMAN DEMİREL