Ne oldu 19 Mayıs Stadına

Güray Soysal

Verilen sözlerin yerinde yeller esiyor

Bu başlığı bir kez değil, yüz bin kez yazacağım.
Ülkemin neresinde bir tesis açılsa, onu olumlu tarafıyla gündeme getirirken, garip Ankara sporumuzun tesis fukaralığını de her fırsat ortaya koyacağım.
Zira…
82 yıllık ve İtalyan Mimar Paola Vietti Violi’nin Ulus’da ortaya çıkardığı spor tesisinin şimdiler yerinde yeller esiyor.
Oysa 4 yıl önce Cumhurbaşkanı bile tesisin 2 yıl içinde biteceği müjdesini bile vermişti.
Şimdilerde…
Şehrin göbeğindeki bu boş araziye bir yetkili el atma ve tesisin gerçekleştiği görene kadar, spor yöneticilerimizin vurdumduymazlığını her dem ortaya koyacağım.
Sadece, 19 Mayıs Stadı değil…
Cebeci Stadı ve yıkılıp ortadan kaldırılan Anıttepe Yüzme Havuzu’nun yok edilişinden de bahsetmek boynumuz borcu olsa gerek.
Sakın, başta 19 Mayıs Stadını ve diğerlerini unuttuğumu zannedenler, bir kez daha yanıldıklarını anlayıp, “Bu işlere bir el atalım” deme zahmetine (!) kadar inatla bu konuları işleyeceğim.
Haberiniz olsun…

Kaş yaparken, Göz çıkartmak

İnsanlığın başına bela olan Korona futbolumuzu da allak, bullak etti.
Bu karışıklıktan Futbol Federasyonu da nasibini alıyor.
Önce…
Ekim ayından sonra maçların yüzde 30’luk seyirci ile oynanmasına karar veriliyor. Bu karar alınırken, salgının sorumluğunu taşıyan Bilim Kurulu’ndan görüş alınma lüzumu hissedilmedi.
Federasyon için sponsorlardan gelecek maddi destek birinci
planda olduğundan, spor ve sağlık daha sonra geliyordu.
Sonra…
Salgının boyutu artınca “Aman bu yanlış karardan dönelim” diyerek çark yapan Futbol Federasyonu yöneticileri, ikinci bir kararla ilk yarı bitene kadar maçları seyircisiz oynatma durumu ile karşılaştı.
Yani…
Bir ay içinde aldığı kararı 2 kez değiştirme lüzumunu ortaya çıkartmak zorunda kaldı.
Veya mecbur bırakıldılar…
Yani…
Birçok işi çorbaya döndüren Futbol Federasyonumuz son kararı ile Kaş yapayım derken, göz çıkartmakta, üstatlığını (!) yine gündeme taşıdı.

Unutulmayanlar

NUR TATAR

16 Ağustos 1992 yılında dünyaya gelen Tekvandonun gurur abidesi, girdiği müsabakalarda hep başarılı oldu. Lise tahsilini Van’daki Vali Haydar bey okulunda tamamladıktan sonra Spor Yüksek Okulunu bitirdi. 2017’de Mehram Asgari ile evlenen 67 kilo sporcusu olan Nur Tatar, çeşitli defalar Türkiye ve Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları elde etti. Bu tekvandonun büyük sporcusu en büyük başarısını ise 2 kez Olimpiyatta madalya elde ederek Türk kadınının adını gösterdi.

Bravo Orhan Karadağ

Ankara spor basını şu günlerde yerlerde sürünüyor.
Büyük gazeteler 1 kişi ile spor sayfası yaparken, bazılarının ise spor servisi diye bir ünitesi bile yok.
Oysa…
Bir dönem, Türk sporuna imza atan isimler spor gazetelerinin veya ekranlarda en az 5-6 kişi ile temsil edilirdiler..
Sonunda…
Orhan Karadağ kardeşim bu soruna el atma cesaretini buldu. Helal olsun ona…
Yıllarını Başkent Ankara spor basınına veren 10 meslektaşımız (Aralarında ben de varım) bu probleminin nedenleri hakkında, Orhan Karadağ’ın patronajındaki Viralspor’a dert yanıldı.
Doğrusu, yıllarını bu mesleğe veren biz spor yazarlarının kimi zaman tembelliğimizden, kimi zaman da cesaret edemediğimiz, bu işi başaran Orhan Karadağ kardeşime teşekkür ederim.
Sorulara cevap veren Spor Yazarlarımız ise şöyle:
Ceyhan Baytur, Mustafa Salihoğlu, Güray Soysal, Yusuf Yalkın, Besim Güçtenkorkmaz, Uğur Tenekecioğlu, Cemal Erşen, Tayfun Özsoy, Ayşe Yeşin ve Necmi, Kepçetutan.
Taraya parmak basan meslektaşlarımı yüreğine sağlık.
Dediğim gibi en büyük teşekkür de Orhan kardeşime…

Doğru söze ne denir?

Hayatta kalmasını bilenler, Ne çok GÜÇLÜ ve ne de çok ZEKİ olan değil, DEĞİŞİME ayak uydurmasını bilenlerdir. CHARLES DARWİN