“New Discoveries in ANİ” yayımlandı

HABER MERKEZİ- ARAŞTIRMACI yazar Vedat Akçayöz’ün, Kars’ta bulunan Ani Antik Kenti’nde yıllardır yaptığı yoğun araştırmaları sonucu ulaştığı bilgileri ve yeni keşifleri fotoğraflayıp, kaleme aldığı “New Discoveries in Ani” kitabı Denizbank sponsorluğunda, Bimus tarafından tasarlandı, edit edildi ve basılarak yayın hayatına kazandırıldı.
Var olduğundan bugüne dek yaşanmışlığı hiç bir etki almadan tamamen tarafsız bir gözle yazılan“New Discoveries in Ani” kitabı, Denizbank Kültür Sanat Yöneticisi Perihan Yücel koordinatörlüğünde, Mustafa Sarıtaş’ın sanat ve yayın yönetmenliğinde yayınlandı. Eserin hazırlanışında gazeteci Tümer Argın, Hüsniye Sarıtaş, gazeteci / TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) üyesi Atila Güvenç danışman olarak destek sağladı. ‘ANİ’ ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler ve araştırmacı gazeteci Coşkun Aral’a ithaf edildi.
Kitabın arka kapağında, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın referans yazısı bulunuyor. İçerik, tasarım ve baskısı çok beğenilen, uluslararası alanda şimdiden akademik referans kitap olarak kabul edilen “New Discoveries in Ani”, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Ani’yi tüm detaylarıyla anlatıyor.
Kitap İngilizce olarak özel kağıda çok renkli olarak basıldı. Birçok özel fotoğraf ve haritayı da kapsıyor. Sert kapaklı + 386 sayfa olan kitap 24,5 cm en ve 31 cm boyutunda.
Detaylı bilgi için: www.newdiscoveriesinani.com