“Nöbetçi Tiyatro”da “Kaç Baba Kaç” sahnelenecek

ANKARA – Devlet Tiyatroları’nın (DT) “Nöbetçi Tiyatro” uygulaması kapsamında, bu hafta Başkent’te, “Kaç Baba Kaç” adlı eser sahneye konulacak.
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, sanatsal faaliyetlerden yaz aylarında da yararlanılması için hayata geçirilen “Nöbetçi Tiyatro” uygulamasıyla oyunlar, sanatseverlerle buluşturulmaya devam ediyor.
Projenin üçüncü haftasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kaç Baba Kaç”, Küçük Tiyatro sahnesinde perdelerini açtı.
İngiliz yazar Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen ve Kemal Uzun’un Türkçeye çevirdiği oyunun yönetmenliğini Nejat Armutçu yapıyor.
Bir hastanenin doktorlar odasında geçen ve iki saat boyunca temposu düşmeyen oyunda, rektörlüğe giden yolda çok önemli bir konuşma yapmaya çalışan Dr. David Morgan’ın başına gelen olaylar anlatılıyor.
Oyunun dekor tasarımı Murat Gülmez’e, kostüm tasarımı Deniz Çağrı Bilgili’ye, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu’na, müzikleri Kemal Günüç’e ait.
Oyunda, Tolga Tuncer, Meltem Keskin, Elvan Eker, Zuhal Taşar, Can Öztopçu, Başak Gürdal, Arsal Mazmanoğlu, Tansel Aytekin, Ceyhun Becerikli, Ali Karaca ve Erdal Ozan Metin rol alıyor.
Oyun, 2 Haziran Cumartesi gününe kadar her akşam saat 18.00’de Küçük Tiyatro sahnesinde izlenebilecek.