Okçu Mete Gazoz’un babası, annesi ve kardeşi okçuluğun simgesi oldu

HABER MERKEZİ – Hayatlarını ailecek okçuluk sporuna hasreden ve bu konuda büyük başarılar yakalayan Mete Gazoz, Tokyo Olimpiyatlarında kürsüyü hedefledi. Mete Gazoz bu hedefine ulaşmak için, babası, annesi ve kız kardeşi ile birlikte günün büyük kısmını okçuluk sporuna veriyor.
8 Haziran 1999’da İstanbul’da dünyaya gelip, halen Dünya klasmanında 5’nci durumda bulunan ve Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri 1’nci sınıf öğrencisi olan Mete Gazoz 3 yaşından bu yana ok ve yayla tanıştı ve 14 yaşında Milli Takıma seçildiğini söyledi. Girdiği müsabakalarda hep kürsüye hedeflediğini belirten Mete Gazoz’un çok sayıda Uluslararası derecesi de bulunuyor.
HEDEF TOKYO
Bu başarısında önce ailecek ok atmanın ön plana çıktığını söyleyen Mete Gazoz, Tokyo Olimpiyatları için bakın ne diyor: “Kendimi bildim bileli ok, yay ve hedefle tanıştım. Bu konuda başta babam, annem ve kız kardeşim olmak üzere Federasyonun desteğini gördüm. Bende hedefimi Tokyo Olimpiyatlarına çevirerek, çalışmalarımı vakit kaybetmeden, hırslı gerçekleştiriyorum. Hedefim Tokyo’da kürsüye çıkmak bulunuyor.”