Özgür Kadın: Dişi Öze Dönüş Çemberi atölyesi başlıyor

Kişisel ve ruhsal gelişim uzmanı Banu Metya, kadınlarda özgüven arttırmak ve ruhsal gelişim ile dişi öze yaklaşmak için Özgür Kadın: Dişi Öze Dönüş Çemberi eğitimini başlatıyor

ANKARA-İçsel bilgeliğe yönelim inancıyla yola çıkan Banu Metya, farkındalık, meditasyon, yoga ve şifa çemberi üzerine kurulan Büyülü Orman atölyesinde kadınların kendilerini keşfedebilmeleri ve özgüven tazelemeleri için “Dişi Öze Dönüş” atölyesi gerçekleştirecek. Kadınların günlük hayatın koşuşturmasında özgürlüklerini geri plana atarak dişi özlerinden uzaklaştıklarını düşünen Metya, onların iç sesleriyle, kalpleriyle konuşmalarına, ihtiyaç duydukları cevapları almalarına imkan sağlayarak Özgür Kadın teması üzerinden eğitim verecek.
Metya: “Özgür Kadın, Dişi Öze Dönüş eğitim programıyla yaratıcı, müşfik ve merhametli dişil enerjinin ülkemizde yayılması için çabalıyorum”
Metya, özgür kadın temasıyla dişi öze dönüş çalışmasına kadınları şöyle davet ediyor: “Cinsiyetim kadın fakat kendimi hiç kadın gibi hissetmiyorum. Yumuşak, sevgi dolu, almayı bilen, akışta, kabul eden, merhametli, müşfik, sezgilerine güvenen, cinselliğiyle barışık ışık saçan kadınları görünce bir şeylerin ters gittiğini fark ediyorum. Hayatım bir koşturmaca içerisinde sürüp gidiyor. Hedeflerim var benim, işim, kariyerim, sorumluluklarım her şeyin önünde geliyor. Aklımı kullanmalıyım yoksa başarısız olurum. Başarmalıyım! Daha fazlası hep daha fazlası…. Çocuk da yaparım kariyer de. Spor da hayatımın bir parçası olsun. Mükemmel görüneyim. Fakat evde ev kadını olmalıyım. Şahane yemekler yapmalıyım. Kocamı, sevgilimi, çocuğumu, ebeveynlerimi çok mutlu etmeliyim. Eee ne de olsa kadınım ben başkalarını mutlu etmek benim görevim. Bunca şeyin arasında sosyalleşmem de lazım, arkadaşlarıma da vakit ayırayım. Bu kurstan, diğerine, bu konserden, o tiyatroya gideyim. Başardığım bunca şeyi başkaları görüyor mu acaba? Umarım görüyorlardır çünkü bunca şeyi hep onlar beni sevsin, onaylasın diye yapıyorum. Sürekli bir yarış halindeyim. Oradan oraya koşturup duruyorum. İçimde kocaman bir boşluk var sanki. Hayatımın aşkı gelse de bu boşluğu doldursa. Çünkü biri doldurmassa ben, yemekle, alışverişle, sosyal medyayla, sağlıksız ilişkilerle doldurmaya çalışıyorum. Fakat bu uyuşturucuları hayatıma ne kadar dahil etsem içimdeki boşluk o kadar büyüyor. Kendime yaklaşmaya çalıştıkça benliğimden o kadar uzaklaşıyorum. Her şeyden çok bunaldım. Öyle ki başka bir hayatın kahramanı olsam, her şeyi geride bırakıp yeniden başlasam yeridir. Nasıl yapabilirim ki, kurduğum bu düzen ne olacak? Başkaları gıptayla baksın diye oluşturduğum bu peri masalının kağıttan bir kale olduğunu etrafa nasıl açıklarım? Korkuyorum… Kim olduğumu, neleri sevip neleri sevmediğimi, neler yapmaktan hoşlandığımı, nelere “hayır” nelere “evet” demek istediğimi dahi bilmiyorum. Duygularım körelmiş gibi. Hislerime ulaşamıyorum. Hep bedenimin dışında yaşıyorum. Cinselliğim benden çok uzak. Duyularım uzun zamandır aktif değil. Ne etrafımdaki güzellikleri görüyorum, ne sesleri duyuyorum, ne ağzımın tadı var. Dokunmayı mı unuttum? Bana dokunulmasına izin veriyor muyum farkında değilim…Kelimelerim sana tanıdık geldiyse yalnız olmadığını bil istedim. Kızkardeşlik çemberinin güvenli alanında içimizdeki muhteşem kadınla tanışıp, hepimizde farklı şekillerde tezahür eden muhteşem dişil özü ortaya çıkaracağız.”
Banu Metya ile Hayatınızı İyileştirin
1-2 Aralık günleri saat 10:00 – 17:30 arasında gerçekleşecek olan çalışmanın ilk gününde, Tanışma ve niyet oluşturma, 5 Element dansı, Duyuların aktivasyonu, Rahim bilgeliği ve inisiyasyonu, Çeşitli rahim nefesi teknikleriyle uyumlanma, Dişi Eril Dengelenme, Kendimi seviyorum eğitimleri verilecek. İkinci gün ise, açılış meditasyonundan sonra Dansla bedensel farkındalık, Dansla serbest bırakma, Çember bilgeliği ile bastırılmış duyguların serbest bırakılması, Affetmek özgürlüktür meditasyonu, Yeni bir ben yaratımı üzerine çalışılacak. Çalışmaya katılmak isteyen kadınlar, Banu Metya veya Büyülü Orman instagram hesaplarından iletişime geçebilir, 0 (530) 471 18 99 numarasından rezervasyon ve kayıt yaptırabilir. İki gün sürecek farkındalık çalışması Büyülü Orman Kişisel Dönüşüm ve Danışmanlık Merkezi’nde gerçekleştirilecek.