Öztrak: Paralel devletten sonra paralel ordu mu kurdunuz?

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Libya’da Türk askeri dışında muharip güçlerin sahada olacağına dair açıklamalarına değinerek, “Paralel devletten sonra, Mehdi’nin gelmesi için çalışan danışmanlarınızın komutanlığında paralel bir ordu da mı kurdunuz?” sorusunu sordu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair konuştu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün bir televizyon programında yaptığı açıklamalara değinen Öztrak, Türk askerinin Libya’da koordinasyon görevi yapacağının, bizim askerimiz dışındaki muharip güçlerin sahada olduğunun öğrenildiğini belirtti.
Erdoğan’ın açıklamalara yanıt veren Öztrak, “Hayrola! Kim bu farklı muharip güçler? Hem de bizim muharip güçlerimiz. Hangi yetkilerle bu birlikler kuruldu. Hayırdır, paralel devletten sonra, Mehdi’nin gelmesi için çalışan danışmanlarınızın komutanlığında paralel bir ordu da mı kurdunuz? Şimdiden uyarıyoruz. Ülkemizin teröre bulaşmış güçlerle işbirliği yapmakla suçlanmasına yol açacak yeni bir maceraya sakın ha girmeyin!” şeklinde konuştu.