Palandöken: Yeni nesil yazar kasa almada acele etmeyin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni nesil yazar kasa kullanma zorunluluğunun, 2014 yılı satışları 150 bin liranın altında olan esnaf için 1 Ocak 2018’e uzatıldığını hatırlatarak, “Esnaf ve sanatkarımız yeni nesil yazar kasa almakta acele etmesin. Rekabet arttıkça fiyatlar düşecektir.” ifadelerini kullandı.
Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yeni nesil yazar kasalarla ilgili esnaf ve sanatkarın sıkıntılarını yetkililere ilettiklerini anımsatarak, Resmi Gazete’de 5 Ağustos’ta yayımlanan tebliğle, 2014 yılı satışları 150 bin liranın altında olan esnaf için yeni nesil yazar kasa kullanma zorunluluğunun 1 Ocak 2018’e kadar ertelendiğini kaydetti.
Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarla ilgili esnaf ve sanatkarın acele etmemesi gerektiğini belirten Palandöken, “Daha hafızası dolmamış yazar kasalarımızı değiştirirsek milli servet heba olacaktı. Yüz binlerce küçük esnaf panikle yazar kasa almaya kalkmasın, acele etmesine gerek yok. Rekabet arttıkça fiyatlar düşecektir” değerlendirmesinde bulundu.