Pinto da ayrıldı

Alacaklarını isteyen Pinto ile anlaşma sağlanamadı. Ankaragücü’de 2 sakat var

HABER MERKEZİ – Ankaragücü, Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Pazartesi günü Eryaman Stadında saat 20.00’de Sivasspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Beştepe Tesisleri’nde, teknik direktör Mustafa Kaplan yönetimindeki idman 1,5 saat sürdü. Antrenmanda gribal enfeksiyonu devam eden kaleci Altay Bayındır, omuz ağrısı bulunan Hadi Sacko yer almadı.
Ankaragücü idmana ısınma çalışmasıyla başladı. Daha sonra 5’e 2 top kapma çalışması yapan sarı-lacivertliler, minyatür kalede 3 pas çalışması gerçekleştirdi. Antrenman, çift kale maçla sona erdi.
Başken takımı, hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla devam edecek.
PİNTO AÇIKLAMASI
Ankaragücü yönetimi bugün sözleşmesini tek taraflı fesh eden Tiago Pinto ile ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklama şöyle:
“Sezon başında bonservis bedeli ödemeden kadromuza kattığımız Portekizli Tiago Pinto ile yapılan görüşmeler sonucu alacakları ile ilgili mütabakat sağlanamamıştır.
2018 yılı Aralık ayında alacakları ile ilgili kulübünüze ihtar çeken Tiago Pinto’ya gerekli ödemeyi o dönem yaparak kendisine ödenmesi gereken ücret aktarılmıştır.
Spor Toto Süper Lig’in bitimine iki hafta kala yine alacakları ile ilgili kulübümüze ihtar çeken alacağının tamamının ödenmesini isteyen Tiago Pinto ile gerekli görüşmeler yapılmış fakat kendisi ile uzlaşılamamıştır.
Son iki yıldır imkansız denilen olayları başararak, ilk olarak 2. Lig’de verdiğimiz mücadele ve ardından 1. Lig serüveni ile Süper Lig seviyesine ciddi uğraşlar sonucu geldiğimizi hatırlatıyor ve Ankaragücü’nün önümüzdeki sezonlarda daha iyi yerlere gelmesi için mücadele ettiğimizi vurgulamak istiyoruz.”