PTT Ulus Şubesi önünde uzun kuyruk oluştu

ANKARA (ANKA) –  Koronavirüs nedeniyle “Evde kal Türkiye” çağrısı yapılarak gişe ve bankacılık işlemlerinin internet ortamından yapılabileceği açıklanmıştı ancak Ankara Ulus PTT Şubesi önünde vatandaşlar işlemlerini yaptırabilmek için sıraya girdi ve uzun kuyruk oluştu.
Koronavirüse karşı yetkililer vatandaşlara “Evde kal Türkiye” çağrısında bulunarak, PPT’de gişe ve bankacılık işlemlerinin internet ortamından yapılabileceğini açıkladı. Ancak vatandaşlar Ankara Ulus PTT Şubesi önünde işlemlerini yaptıra bilmek için sıraya girdi ve uzun kuyruk oluştu.
Haber- Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu, PTT şubelerinde yoğunluk olduğunu ve çalışanların kendi önlemlerini almaya çalıştığını söylemişti: “Kendileri maske ve eldivenlerini alıyor. Şubelerde güvenli alan oluşturmak için insanların oturacağı bankları masalarının önüne yığıyor, naylonlar geriyor. Bazı şubelerde banklar dışarıya taşınmış. Bunlar çalışanın kendi imkanlarıyla yaptığı ilkel önlemler. Şubelerde tek kişi çalışıyor ve başlarında yığılmalar var.”