Ressam Berrin Emre’den “Köyümden İzlenimler” sergisi

Ressam Berrin Emre’nin 35 eserinin yer aldığı “Köyümden İzlenimler Resim Sergisi” Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde sanat izleyicilerinin beğenisine sunuldu. Emre’nin köy yaşamını tuvaline aktardığı eserleri, 11 Haziran Pazar gününe kadar izlenilebilecek

NAZ AKMAN – Ressam Berrin Emre, Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde açtığı ilk kişisel sergisi “Köyümden İzlenimler”de, çocukluk yıllarını geçirdiği Bala’nın Üçem köyünü sanat izleyicileriyle buluşturdu. Emre’nin köydeki doğal yaşamın giderek kentleşmeye evrilmesini resmettiği eserleri 11 Haziran Pazar gününe kadar Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.
Kentleşen köyler
Pandora Sanat Atölyesi’nde Ressam Ohan Kiremitçi ile sanat çalışmalarını sürdüren Emre, yağlıboya tekniği ile köydeki doğal yaşamı, komşuluk ilişkilerini ve giderek köylerin de betonlaşmaya başlamasını tablolarına taşıyor. Emre sergiye ilişkin, “Çocukluk yıllarımda köyümüzde biriktirdiğim anılarımı hafızamda kalan görselliğiyle kendi resimsel anlatım tarzımla tuvale yansıtmaya çalıştım. Gün geçtikçe köydeki doğal yaşantının şehir hayatına dönüşmesi, betonlaşmanın köyümde de boy göstermesi bu köy serisini gerçekleştirmeme neden oldu diyebilirim. İzleyiciler buradaki tablolarımda, köydeki doğal yaşamı, komşuluk ilişkilerinin samimiyetini, imecenin giderek yok olmasını ve nihayet köylerinde kentleşerek dokusunu kaybetmesini rahatlıkla gözlemleyebilir” dedi.