Ressam Esra Polat’ın “Dönüşüm” adlı sergisi sanat izleyicileriyle buluştu

“Ben sizleri kendi dönüşümüme ortak ediyorum”

Altı+1 Sanat Merkezi’nde açtığı “Dönüşüm” isimli sergisi ile sanatseverlerin beğenisini toplayan Esra Polat, eserlerinde insana ve yaşama dair tüm duyguları bütün yoğunluğu ile aktarıyor

SULTAN YAVUZ  / ANKARA – Ressam Esra Polat, Altı+1 Sanat Merkezi’nde “Dönüşüm” isimli sergisi ile sanat izleyicileriyle bir araya geldi. Sanatçının eserleriyle insana ve yaşama dair tüm duyguları bütün yoğunluğu ile anlatma çabasını aktardığı tabloları izleyiciler tarafından beğeni topladı. İnsanın deneyimleriyle olgunlaştığını ve sürekli dönüşüm içerisinde olduğunu belirten Polat, sergiye ilişkin “Ben sizleri kendi dönüşümüme ortak ediyorum. Hiç bitmeyecek bir dönüşüme” dedi.
Sanatçıyı “içinde boğuştuğu dolup taşan tüm duyguları anlatmak, paylaşmak gibi bir derdi olan ve bakmayı bilen gözlerin ruhlarına dokunmayı amaçlayan kişi” olarak tanımlayan Polat, “Eserlerimde insana ve yaşama dair tüm duyguları bütün yoğunluğu ile anlatma çabası içerisindeyim. Kadın ya da erkek değil, insana dair hisler. Bu bazen bir bakış, bazen bir duruş, bazen renk veya eller ile oluyor” diye konuştu.
Yaşadığı, yaşattığı, gözlemlediği ve deneyimlediği her şeyin “Dönüşüm”de sergilendiğini ifade eden Polat, “Deneyimlerimiz ile olgunlaşır her an, biraz daha ‘biz’ olur, sürekli dönüşürüz. Ve dokunduğumuz hayatları da dönüştürürüz. Ben de tam olarak bu dönüşümü kendi perspektifimle aktararak sizleri kendi dönüşümüme ortak ediyorum. Hiç bitmeyecek bir dönüşüme” dedi.
Sanatın, izleyici ile etkileşime girebildiğinde ve onda değer yaratabildiğinde var olduğunu dile getiren Polat, insan var oldukça sanat ve sanatçının var olacağını söyledi.