Ressamlar bu yıl da Ankara’da buluştu

Gazeteciler Cemiyeti 2. Uluslararası Ressamlar Çalıştayına da ev sahipliği yapıyor. Çalıştay süresinde yapılan tablolar Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde sergilenecek

Gazeteciler Cemiyeti, 2. Uluslararası Ressamlar Çalıştayı ile sanata desteğe devam ediyor. İlki geçtiğimiz yılı, Ressamların Ankara buluşması adı altında düzenlenen çalıştay, bu yıl iki Azeri sanatçının da katılımı ile uluslararası boyut kazandı.

Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde ve Arif Bigeç’in koordinatörlüğünde düzenlenen 2. Uluslararası Ressamlar Çalıştayı 26 Eylül günü başladı. Gazeteciler Cemiyeti’nin Gölbaşı Bizim Çatı tesislerinde 1 Ekim tarihine kadar sürecek olan Çalıştaya 16 sanatçı görev alıyor. Azeri sanatçılar, Teymur Ağalıoğlu ve Nevai Metin ile birlikte; Yaşar Çallı, Derya Saatçıoğlu, Kayhan Aybatlı, Çoban Ressam, Çiğdem Çallı, Şekip Oğuz, Nesrin Ercan, Halis Bozkurt, Birsen Kara Küpeli, Nur Gökbulut, Hüseyin Sartaş, Feza Yıldırım, Hüsna Dişbudak ve Lale Avcıdırlar gibi resim sanatımızın önemli isimleri de çalıştaya katılıyor. Beş gün, Gazeteciler Cemiyeti, Bizim Çatı Tesislerinde ağırlanan sanatçıların çalıştay boyunca hazırladıkları eserleri de 4 Ekim gününden itibaren Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde sergilenmeye başlanacak.