Ruslar Türkiye’yi çok seviyor

Muğla (AA)- Tatil tercihini genelde Türkiye’den yana kullanan Ruslar, gerek misafirperverliği gerekse tatil için tüm imkanları sunması nedeniyle Türkiye’yi çok seviyor. İki ülke arasındaki bağı güçlendirmek için çeşitli etkinlikler organize ediliyor.
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenen Rusya Kültür Günleri etkinliklerinde, bu etkinliklerin turizm için ayrı bir önemi olduğunu belirterek “Turizm camiasının önde gelenleri kendi aralarında diyalog kurmaya, ilişki sürdürmeye ve istişare yapma imkanlarına kavuşuyor. Ortak gelecek için ortak hedefler. Rus vatandaşları Türkiye’yi çok seviyor. Türkiye’yi sevmemek mümkün değil.” dedi.
“Bodrum’un konsepti
çok farklı”
Rus turizm yatırımcısı Sergey Klyuev de Rusya vatandaşları arasında Türkiye’nin oldukça sevilen bir ülke olduğunu ifade etti. Rusların Türkiye’ye yazlık evi gibi baktıklarını dile getiren Klyuev, “Ruslar Türkiye’ye gelip severek tatil yapıyor. Yeni coğrafyada Bodrum’un kendi yerini alması lazım. Bodrum’un konsepti çok farklı. Bodrum’un bu pastada yeri ayrı olacak. Hedef Bodrum’a zengin Rus vatandaşlarını getirmek. Türkiye ve Bodrum’da güvenlik üst seviyede. Türkiye’de kendimizi çok güvende hissediyoruz.” diye konuştu.