Sakarya Caddesi’nde ücretsiz internet

Çankaya Belediyesi’nin Kuğulupark’ta Ankara’da bir ilk olarak başlattığı kablosuz ve ücretsiz internet hizmeti şimdi de belediye binası çevresinde.

 

Sakarya Caddesi’nde kullanıma açılan ücretsiz internet hizmetinden aynı anda 1000 kişi yararlanabilecek.
Çankaya Belediyesi’nin Mayıs ayında Kuğulupark’ta başlattığı kablosuz internet hizmeti (Wi-Fi) şimdi de Sakarya Caddesi’nde. Diğer belediyelere de örnek olan kamusal alanda kablosuz internet uygulamasına ilgi gösteren vatandaşların isteklerini dikkate alan Çankaya Belediyesi, belediye binasının bulunduğu Sakarya Caddesi’nden sonra Ahlatlıbel, Çansera ve Lozan Park’ta da ücretsiz interneti faaliyete geçirecek.

AYNI ANDA 1000 KİŞİ KULLANABİLECEK
Türk Telekom ile işbirliği içinde yürütülen çalışmalar kapsamında Sakarya Caddesi’nde tamamlanan altyapı sonrasında kullanıma açılan ücretsiz internetin etki alanı, 1000 kişinin aynı anda kullanımına uygun. Belediye çevresine, yönlü ve 360 derece konuşlandırılan cihazlar sayesinde Belediye hizmet binasının 25-30 metre çaplı çevresinde kesintisiz ve sağlıklı internet hizmeti alınabilecek.

İÇ MEKANDA DA ERİŞİM SAĞLANIYOR
Belediye binası içerisine de yerleştirilen cihazlar, Hoş Geldiniz Masası, Mali Hizmetler Vezneler ve İmar Müdürlüğü’ne gelen vatandaşların da hizmetten yararlanmasına olanak sağlıyor. Bina içerisinde bulunan ücretsiz internet etki alanı, 50 vatandaşın aynı anda kullanabilmesine imkan tanıyor. Vatandaşların, Belediye çevresinde ücretsiz olarak kullanabileceği wifi hizmeti 30 megabit hızında hizmet sağlıyor.