Şarkılar 14 Şubat’ta ‘Sevgililer için’ söylendi

Doğan BULGUN

Soner Arıca
POP müziğin sevilen ismi Soner Arıca, Sayı Organizasyon iş birliğiyle gerçekleştirdiği Türkiye turnesi kapsamında “Sevgililer Günü” nde Ankara 6:45 Kaybedenler Kulübü’nde konser verdi.
Sen türküler söyle aşka dair
Sevgililer gününü okuduğu her şarkıya eşlik eden coşkulu bir kalabalıkla kutlayan Sanatçı, konserinin ilerleyen saatlerinde hayranlarının açtığı “Sen türküler söyle aşka dair, eşlik eder sana biz de söyleriz” yazılı pankartı görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Arıca konserini “Bu akşam ben de sizlerle aşka geldim” sözleriyle, müzikseverlere teşekkür ederek sonlandırdı.
Erol Evgin
TÜRK pop müziğinin güçlü seslerinden Erol Evgin, “Sevgililer Günü” nde Girne Rocks Hotel’de konser verdi. Kıbrıslıların yoğun ilgi gösterdiği konserinde “Deli Divane”, “Ateşle Oynama”, “Rüya”, “İçimdeki Fırtına” gibi Türk pop müziğine damga vurmuş aşk şarkılarını müzikseverlerle hep bir ağızdan seslendiren Erol Evgin, izleyenlere unutulmaz bir “Sevgililer Günü” yaşattı.
Erol Evgin’i izlemeye gelenler arasında; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, sinema sanatçı Cihan Ünal da vardı. Başbakan ve eşi “Duydum ki Unutmuşsun” isimli şarkı eşliğinde dans etti.
Ezgi’nin Günlüğü
MALTEPE Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından Ezgi’nin Günlüğünü, müzikseverler ile buluşturdu.
Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sevilen grup, 1982 yılından günümüze uzanan albümlerinden eserler seslendirerek dinleyicileri müzikal bir yolculuğa çıkardı. Grup, “Düşler Sokağı”başta olmak üzere unutulmaz birçok şarkısını dinleyiciler ile birlikte söyledi. Bu özel gecede grup, sevilen şairlerin şiirlerinden besteledikleri eserlerini de icra etti. Anadolu coğrafyası müziğini, caz müziğiyle ve evrensel tınılar ile birleştiren grup dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı.

Keçiören’de ‘Sevda Şarkıları Konseri
KEÇİÖREN Belediye Başkanı Turgut Altınok, Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu Sevda Şarkıları Konseri’ne katılarak, “Ne iş yaparsanız yapın, severek yapmanız gerekiyor. Şarkılarımız ve türkülerimiz de sevgiyle, sevdayla, yaşanmışlıklarla yazılmış ve bu güzelliklerle de okunmaktadır. Gönül pasımızı silen bu nağmeler sevgi ile yürekten gelen nağmelerdir” dedi.
ŞARKILARLA MAZİYE YOLCULUK
Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi`nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sevda Şarkıları Konseri`nde Türk Sanat Müziği eserleri koro ve solo olarak seslendirildi. Birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerine vatandaşlar da coşkuyla eşlik etti. Melihat Gülses’in de konuk sanatçı olarak sahne aldığı konserde salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar maziye yolculuk yaparak duygusal anlar yaşadırlar.
Başkan Altınok, salondaki sanatseverlere hitaben yaptığı konuşmada sevgiye dair hatırlatmalarda bulunarak, “Sevgi bir asra bedeldir diyor Cengiz Aytmatov. Ferhat, Şirin için delmiş dağları. Sevgi olmasaydı delebilir miydi dağları? Yunus ne güzel söylemiş: ‘Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, bu dünyaya kimseye kalmaz’. İşte bu nedenle sevgi tohumları ekelim, sevgi çiçekleri ekelim ve o tohumlardan sevgiler alalım, toplumumuza ve bütün insanlığa dağıtalım” dedi.
Başkan Altınok, konuk sanatçı Melihat Gülses, koro şefi Özlem Karaağaç ile saz ve söz sanatçılarına teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ne iş yaparsanız yapın, severek yapmanız gerekiyor. Bu güzel gecede de şarkıları severek icra eden, gecemize katılarak bizleri mutlu eden çok değerli sanatçımız Melihat Gülses ve beraberinde birbirinden kıymetli ses sanatçılarımız sahne aldı. Her bir sanatçımızın yüzündeki heyecanı ve sanat aşkını gördükçe ziyadesiyle mutlu olduk. Gönül pasımızı silen tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Gönül deryanız geniş olsun, her gününüz sevgiyle dolsun.”

Muratpaşa Gençlik Orkestrası ve Bora Duran’la klasikler gecesi
MURATPAŞA Belediyesi Gençlik Orkestrası, pop müziğin sevilen isimlerinden Bora Duran’la, Kültür Merkezi’nde Barış Manço’dan Cem Karaca’ya, Neşet Ertaş’tan Aşık Veysel’e Türk müziğinin klasikleriyle sahne aldı. Konseri Belediye Başkanı Ümit Uysal da dinledi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatıyla kurulan ve 4’üncü yılında Antalya’nın en nitelikli orkestraları arasında sayılan Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası, pazar akşamı Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Bora Duran’la sahne aldı.
Şef Furkan Üstündağ yönetimindeki orkestra, Bora Duran’la Şubat’ta anma yıldönümleri olan Cem Karaca ve Barış Manço ile Âşık Veysel ve Neşet Ertaş ustaları da unutmayarak adeta bir klasikler resitali sundu. Konserde, Barış Manço’nun ‘Domates, biber, patlıcan’ şarkısından Cem Karaca’nın ‘Resimdeki göz yaşları’na ve Neşet Ertaş’ın ‘Nar tanesi’ türküsünden Âşık Veysel’in ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsüne kadar birçok klasik seslendirildi.
Türkan Şoray Kültür Merkezi, konser için hınca hınç dolarken izleyiciler arasında Başkan Uysal da yer aldı. Konser, Bora Duran’ın 2018’e damgasını vuran ‘Sana doğru’ parçasıyla sona ererken gecenin sonunda Başkan Uysal da küçük bir sürprize imza attı. Teşekkür konuşması için sahneye çıkan Başkan Uysal, konuşma yerine Özdemir Asaf’ın Lavinia şiirini okudu. Başkan Uysal’ın seslendirdiği şiir büyük alkış alırken Bora Duran ve Gençlik Orkestrası’na muhteşem konser için teşekkür etti.