Sayın Sermet Yılmaz (Ankara Emniyet Müdürü)

Güray SOYSAL

19 Ağustos 2017 yılından bu yana Ankara Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunuyorsunuz.
Doğum tarihinizi tespit edememe rağmen, benden küçük yaşta olduğunuzu bilerek, sizden bir ağabey isteğinde bulunacağım.
Trabzon’un Araklı ilçesinde doğduğunuzu ve çok iyi bir Bordo-Mavili takımın hayranı olduğunuzu öğrenebildim.
Önce kendimi tanıtayım…
Ben 56 yıldır gazeteci, spor yazarıyım. Halen Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu üyesiyim.
1’nci sınıf Emniyet Müdürlüğü’nden Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gelişinizdeki başarının devam edeceğini biliyoruz.
Biz spor gazetecileri Eryaman Stadı’nda sorunlar yaşıyoruz. Maç günleri orada görev yapan yetkili emniyet mensuplarına yetkililere defalarca söylememize ve ricalarımıza rağmen bir türlü çözüm bulunamadığımız bu sorunu sütunuma taşımak ihtiyacı hissettim.
Sayın Müdürüm.
Eryaman Stadı’nda maça girmek, izlemek ve görev yapmak için, anamızdan emdiğimiz sütün burnumuzdan geldiğini söylemek isterim.
Sadece bir örnek sunmak isterim.
Son Ankaragücü-Fenerbahçe maçında basın tribünü denilen bölgede, görevleri icabı güvenliği sağlamak zorunda olan polislerle, güvenlikçilerin son durumunu, fotoğraftaki gibi olduğunu, size iletiyorum.
Sadece bu iş değil, metrodan inip, stada girmek ise ayrı bir işkence. 30 metre uzaklıktaki Basın Tribünü’ne girmek için stadın etrafını tavaf etmek zorunda kalıyoruz.
Mensup olduğum ve 27 yıl yöneticilik yaptığım TSYD’nin mevcut yöneticileri ise, vurdumduymazlıklarını sürdürdükleri için bu sıkıntıları size sunmak zorunda kaldım.
Ülkemizin birçok sorunu ile boğuşan siz güvenlik güçlerinin böylesine ufak görünen bir sorun ile meşgul etmek istemezdim. Ancak zaman zaman basın ve emniyet görevlilerinin karşı karşıya kaldığı bu duruma müdahale edeceğinizi ve bir çözüm getireceğinize inanıyorum.
Saygılarımla…