Şehitlerimize veda

MERSİN/BURSA/KIRIKKALE/SAMSUN  – Mersin’in Tarsus ilçesinde şehit Mustafa Dağlı’nın (22) Türk bayrağına sarılı naaşı babaevinde helallik alınmasının ardından Ulu Cami’nin avlusuna getirildi.
Cenaze törenine, şehidin annesi Raziye ve babası Ali Dağlı ile yakınları, Vali Ali İhsan Su, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile bazı milletvekilleri, kurum amirleri, askeri ve mülki erkan katıldı.
Şehit Dağlı’nın cenazesi, Tepeköy Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Er Çaldır son yolculuğuna uğurlandı
Şehit er Samet Çaldır’ın (21) naaşı, Bursa’nın Yıldırım ilçesi Karapınar Mahallesi’ndeki babaevinin önüne getirilerek, helallik alındı ve dua edildi.
Çaldır’ın cenazesi daha sonra Osmangazi ilçesindeki Mihraplı Camisi’ne taşındı.
Şehidin cenazesi, namazın ardından Hamitler Mezarlığı’nda defnedildi.
Şehit Arslan’ın cenazesi toprağa verildi
Dün akşam helikopterle getirildiği Kırıkkale’de Yüksek İhtisas Hastanesi morguna konulan şehit er Kerim Arslan’ın (21) naaşı, öğle vakti cenaze töreninin yapılacağı Sulakyurt ilçesi Şeyh Şami Camisi’ne getirildi.
Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Vali Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ve vatandaşlar katıldı.İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Çevrimli köyü mezarlığına defnedildi.
Şehit Mayendağı son yolculuğuna uğurlandı 
Samsun Büyükşehir Belediyesine ait gasilhaneden alınan  er Caner Mayendağı’nın naaşı, Büyük Camisi avlusuna getirildi.
Şehidin babası Levent Mayendağı ve annesi Güngör Göksert’i yakınları teskin etmeye çalıştı. Öğle namazını müteakip İl Müftüsü Seyfullah Çakır’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Mayendağı’nın naaşı, bir süre askerlerin omzunda taşındı. Bu esnada şehit annesi Güngör Göksert, oğlunun naaşını askerlerle beraber taşıdıktan sonra oğluna asker selamı ile veda etti. Daha sonra cenaze aracına konulan şehidin naaşı, Kıranköy Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi. Mersin’de, askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 4 er şehit olmuş, 2 şoför hayatını kaybetmiş, 27 kişi yaralanmıştı.