Şehitlerimize veda

Hakkari Davul Tepe Üs bölgesine yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Duymaz, memleketi Yozgat’da, Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz memleketi Bartın’da, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki hudut karakoluna terör örgütü PKK tarafından düzenlenen havan saldırısında şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin’in cenazesi ise Balıkesir’de toprağa verildi

ANKARA – Hakkari Davul Tepe Üs bölgesine yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Bünyamin Duymaz, memleketi Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Şehit Duymaz (27) için cuma namazı sonrası Kadışehri ilçesine bağlı Yelten köyü meydanında tören düzenlendi. Törene, şehidin yakınları, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, daire müdürleri ve çok sayıda kişi katıldı.
Törende, şehidin annesi Keziban ve babası Arif ile eşi Hatice Duymaz kucağında taşıdığı 1,5 yaşındaki kızı Zeynep İkra ile tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin ağabeyi Fazıl Duymaz da cenaze aracında tabuta sarılarak ağladığı sırada baygınlık geçirdi. Şehidin öz geçmişinin okunması ve dua edilmesinin ardından İl Müftü Yardımcısı Süleyman Eroğlu cenaze namazını kıldırdı. Duymaz’ın naaşı, köylüler tarafından yaklaşık 250 metre uzunluğunda oluşturulan insan zinciriyle elden ele ulaştırıldığı köy mezarlığında toprağa verildi.
Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz cenazesi Bartın’da defnedildi
22 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Bartın Devlet Hastanesinden alınarak konvoy eşliğinde merkeze bağlı Büyükkızılkum köyündeki evinin önüne getirildi.
Şehit Yılmaz’ın babası Ayhan, annesi Ayşe ve kardeşi Berat Berke ile akrabaları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Evde helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, Kızılelma köyü meydanına getirildi.  Kur’an-ı Kerim okunması sonrası İl Müftüsü Abdülcelil Çakar tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Oğlunun tabutunun yanında durmakta güçlük çeken anne Yılmaz’a sağlık ekipleri destek oldu. Şehit Yılmaz’ın naaşı, askeri manga tarafından alınarak Kızılelma köyündeki aile kabristanında toprağa verildi.
Şehit Uzman Çavuş Keskin’in cenazesi Balıkesir’de toprağa verildi
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki hudut karakoluna terör örgütü PKK tarafından düzenlenen havan saldırısında şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Davut Armağan Keskin’in cenazesi Balıkesir’de toprağa verildi.
Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi önce Gündoğan Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü, helallik alındı. Daha sonra Keskin için Zağnos Paşa Camisi’nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Şehit askerin bir yıllık eşi Gülçin Keskin, törene eşinin üniformasıyla geldi. Gülçin Keskin ile şehidin annesi Seher Zeybek uzun süre tabuta sarıldı, gözyaşı döktü.
Balıkesir Müftüsü Ramazan Topcan’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Keskin’in naaşı Balıkesir Şehitliği’ne defnedildi.