Selahattin Gökoğlan sergisi Medya Sanat Galerisi’nde

1951 Manisa-Kula doğumlu sanatçı,1974 Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş (Grafik) Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında görevli olduğu Antalya ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden emekliye ayrıldı. Özel koleksiyonlarda ve bir Avrupa müzesinde eseri bulunan sanatçı kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor…
Sanatı ve eserleri ile ilgili olarak şu düşüncelerini paylaşıyor:
“Oynamak; alabildiğine özgürlüğüne düşkünse gönlüm avutamazsın. Oynaması gerekiyor, ağaçların dallarında, köklerinde, damarlarında.
Ağaç yaşlı iken de eğrilir ama eğilmez. Okşamak, tırmalamak, koynunda yatmak, öykülerini dinlemek gerek; köklerinin grift, estetik görünümünü, dallarının salınarak türkü söyleyişini. Dostluğunuza inandırmanız gerekir. O halde çok iyi bir yol ve oyun arkadaşı buldunuz demektir.
Mavi bulutlardan sevgi toplayışını, köklerinin derinliğinde ki sır birikimini paylaşabilirsiniz, bitmeyen bir çocukluk coşkuşuyla. Bedri Rahmi ’sanatçı kurgulayan çocuktur’ derken ne kadarda haklı imiş.
Hedef sanat üretmek olmadan çocukça oynamak, gözlemlemek, umutlanmak ve paylaşmak. Sevgimizi, düşlerimizi, düşüncelerimizi ve oyuncaklarımızı paylaşmak.
Heykellerimle sizlerin de oynaşmanızı, okşamanızı, anlaşmanızı isterdim. Anlaşacağınıza eminim ama
Oynaşabilir misiniz bilemem? Resimleri de umutsuz bırakmayın onlarda heykellerin gölgeleri. Sanırım bana anlatamadıklarını daha özgürce, çocukça sizlere anlatacaklar.”