Şenol Güneş planını açıkladı

ASIL HEDEF DÜNYA KUPASI

Güneş, “Avrupa Şampiyonası’na katılacağımız için mutluyuz. Dünya Kupası benim için asıl hedef. EURO 2020’de inşallah tecrübe kazanırız ama Dünya Kupası’nda yukarılara çıkmak daha kolay olacak” dedi

Atila GÜVENÇ – A Milli takımımızın EURO 20 finallerine kalmasından sonra, Milli Takımın Teknik Direktörü Şenol Güneş, hedefinde Dünya Kupası olduğunu açıkladı.
Güneç açıklamasında şunları söyledi:
“Mart ayında yarışa başladık. Bugüne kadar 9 ay oldu. 9 doğurduk ama sonunda çocuk oldu. Beşinci kez Avrupa Şampiyonası’na katılacağız. Mutluyuz ve sevinçliyiz. Daha önce de Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’na katıldık. Yeniden bu heyecanı sağlayan tüm oyunculara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.- Yarından itibaren çocuğa iyi bakmak ve büyütmek lazım. Yeniden Türk futbolu ile ilgili organizasyonlara nasıl katılırızı düşünmemiz gerekiyor. Futbol kültürünü değiştirmemiz gerekiyor. İnşallah bu bir vesile olur. Milli takım, benim değil bizim. Bu grupta böyle bir şans yakaladık. Çok uğraştık bu sevgiyi yakalayabilmek için. Mesafe de aldık. Yeni oyuncuların önünü açmak için planlı ve programlı olmak zorundayız. Bu, kişilerin tek başına yapacağı iş değil. Futbolun katmanları olarak herkesin işin içinde olması lazım. Bunu yaparsak çok güzel olur.”
Avrupa Şampiyonasının kuraları ise 30 Kasım Cumartesi günü çekilecek.