Seradan spora koşan kadınlara özel spor salonu

Muratpaşa Belediyesi; Yenigöl Mahallesi’nde sabah saatlerinde serada, öğleden sonra spor derslerinde ter döken kadınlar için spor salonu yapıyor.
Kış mevsiminde de spor yapabilecekler
Seradan çıkıp spor yapmaya koşan Yenigöl Mahallesi sakini kadınlar için özel spor salonu inşa ediliyor. Muratpaşa Belediyesi, sabah saatlerinde serada, öğleden sonra spor derslerinde ter döken, Yenigöl Mahallesi sakini kadınların, çalışmalarını kış mevsiminde de sürdürebilmeleri için özel çadır spor salonu inşa ediyor.
Çadır spor salonu
Yenigöl Mahallesi Nergiz Sokak’ta bulunan park alanı içinde inşa edilen özel spor salonu yaklaşık 600 metrekare olacak. Metal iskelet olarak inşa edilen spor salonunun dört tarafı açılır kapanır olacak. Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çadır spor salonunu en kısa sürede bitirebilmek için yoğun tempoda çalışıyor.
‘Tüm kadınlarımız spor yapsın’
Yenigöl Mahallesi sakini kadınların talebi üzerine spor programı düzenlediklerini söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Spor yapmak isteyen tüm komşularımıza olanaklar sunuyoruz. Seralarda çalışan kadınlarımız spor yapsın istiyoruz. Yenigöl Mahallesi sakini kadınlarımız için özel bir spor alanı oluşturuyoruz” dedi.