Serdar Gürler gol adamı oldu

Çağatay DOLAY (ANKARA) – Süper Ligin golcüleri arasına giren ve Ligden düşmesi kesinleşen Osmanlıspor’un golcü adamı Serdar Gürler, takımının önüne geçti. 14 Eylül 1991’de Fransa’da dünyaya gelen ve Hegueraul takımının küçük yaşlarda formasını giyen Serdar Gürler, daha sonra Elazığspor ve Trabzonspor’dan sonra Başkent’e transfer oldu.
Gençlerbirliği’nde de golcülüğünü ortaya koyan Serdar Gürler burada 17 gol atma başarısını gösterdi. Ele avuca sığmaz futbolu ve gol koklaması konusunda özelliklerini öne çıkartan Serdar Gürler,son kulüp değişikliğini yaptığı Osmanlıspor’da sahaya çıktığı 29 maçta 12 gol atma başarısını gösterdi. Bu futbolcu takımının 2 golünde de başrolü oynadı. Ankara’da oynadığı Gençlerbirliği ve Osmanlıspor’da gol yollarını çok iyi bilen, ancak bu iki takımında küme düşmesiyle üzüntülerini ortaya koyan Serdar Gürler, bu arada Milli takıma kadar çıktı.
Futboluyla yükselişte olduğu görülen Serdar Gürler, Başkent’te oynadığı iki takımında küme düşmesi üzerine “Kader beni nerelerde götürecek, hep birlikte göreceğiz” diye konuşuyor. Fransız eşi ile 1 çocuk sahibi olan Serdar Gürler’in, gönlünde üç büyükler yatıyor.