Show dünyamızdan hoş olmayan haberler

Birsen GÜRDİL

Film, dizi, ses, sahne ve müzik dünyamızdan kulaklarımıza gelen haberlerin hiçte hoş olmadığı duyulmaktadır.
• Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, kendisini dolandırdığını ileri sürerek, “Müslüm” filminin yapımcısı Mustafa Uslu ile Engelsiz Yaşam Vakfı Genel Sekreteri Ahmet Tayyar Işıksaçan’ı savcılığa şikâyet etti.
• Merve Boloğur, “İçimdeki fırtına” dizisinde rol almıştı 5 ve 6. Bölümlerinin ücretini almadığını ileri süren ünlü oyuncu Aslan Filmi mahkemeye verdi. Tanınmış oyuncu KDV hariç her dizi için 45’er bin lira almaya hak kazandı.
• Oyuncu Mehmet Akif Alakurt’un sosyal medyadaki çirkin sözleri devam ediyor. Son olarak Türk Bayrağını Rıfkı Cumhuriyeti’nin bayrağı olarak diline doladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’da ağzı lağım kokan bu oyuncu bozuntusu hakkında soruşturma başlattı.
• Sibel Tüzün eski eşi Ender Balcı’dan boşanmıştı. Mahkeme oğluna nafaka vermesi konusunda karar vermesine rağmen Balcı, bu nafakayı vermediği gibi Sibel Tüzün hakkında da çok çirkin laflar söyleyerek kendisini haklı çıkartmak istemiş ünlü oyuncu çocuğumun haklarını alabilmek için hukuki yollara başvurmuş. Çocuğun okul, sağlık, burs ve bir takım masraflarını ödemeyen Balcı’ya kadın toplulukları da karşı çıkmış.
• Okan Bayülgen, Seda Sayan’ın 15 bin liralık ayakkabısını içine giydiği çorabı Tİ’ye alınca ortalık karıştı. Bu lafların altında kalmayan Seda Sayan, “Bastığım yerlerde köpek olasın” şarkısıyla Okan’a gönderme yaptı.
• Zeynep Demirel’i kızdırdılar. Arkadaşları ile bir restoranda yemek yiyen futbolcu Demirel’in eşi yan masada yemek yiyen bir grup bayandan birisinin garsonu paylayıp çirkin sözler sarf etmesi üzerine olaya müdahale edip, garsonu haşlayan bayana haddini bildirmekle kalmadı, olayı İnstagram’da yayımladı. Sinirleri bozulan Demirel’i arkadaşları zor sakinleştirdi.
• Oyuncu Metin Yıldız, Show dünyasının sevilmeyen bir ismidir. Sanatının zayıf oluşu nedeniyle magazin dünyasına skandalları ile düşen Yıldız, geçtiğimiz gün 2,5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Gözde Kaya’ya şiddet uygulayarak, yine medyanın diline düştü. Metin Yıldız, daha öncede Gözde Kayra’yı bacağından bıçaklamış, hatta kaldıkları otel odasını yakmaya kalkmıştır. Oyuncu Yıldız ise Kayra’yı kötüleyip, “Hasta, raporu var. İlaç alması gerekiyor” derken daha öncede Yıldız’ın bir başka sevgilisini dövdüğü bilinmektedir.
• İbrahim Çelikkol’u polis gözaltına aldı. Muğla’da tatil yapan tanınmış oyuncu, arkadaşları ile Ula İlçesi’ndeki bir mekânda eğlenirken Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya’nın oğlu ile girdiği münakaşa kavgaya dönüşünce polis ünlü oyuncuyu tutuklayarak karakola götürmüştür. Gözaltına alınan Çelikkol, araya girenleri ve tarafların barışmaları sonucu sabaha karşı serbest bırakılmıştır.
• Seda Sayan’ın bir TV kanalında yaptığı programa, “Ben Hale Soygazi’nin oğluyum” diye katılan Murat Şar’ın, bu çıkışı ve bu skandal olayı ısrarla sürdüren Sayan’a karşı sessizliğini koruyan Hale Soygazi, sonunda haklı çıktı. Oğluyum diyen Murat Şar’ın yapılan DNA testi sonucu ünlü oyuncu ile hiçbir bağı olmadığını ortaya çıkarmıştır. Reyting uğruna bu düzmece yayını günlerce sürdüren Sayan ise hala Soygazi’den özür dilememiş.
• Seray Sever, yorumculuk yaptığı bir TV programında, “Fasulye pahalı ise çok çalışacaksın ya da fasulye yemeyeceksin, ucuz sebze yiyeceksin” demesi üzerine ortalık karıştı. Sosyal medyada olay yaratan bu sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen sunucuya, “İnsanların alım gücüyle, sıkıntı ve dertleriyle böyle dalga geçer bir şekilde ifadeler kullanarak toplumun duygularıyla oynamanın çok çirkin bir davranış olduğunu ileri sürenler, bir zamanlar Bülent Ersoy’la da mahkemelik olan Seray’ı çirkin reklam delisi olarak isimlendirmişlerdir.”